Celostní medicína - Kyjov a okolí

Celostní medicína nabízí komplexní způsob léčby vašeho problému zcela přírodní cestou. Dívá se na vás jako na celek, nekouskuje vás podle vašeho problému a tím je výjimečná i účinná.

Co je celosní medicína?

Jde o způsob léčby, který se člověkem zabývá jako celkem. První, kdo takto léčil, a dá se tedy považovat za zakladatele celostní medicíny, byl berlínský psychoanalytik Friedrich Perls, který měl během 2. světové války praxi v USA a získal s tímto způsobem léčení velké zkušenosti. Celostní medicína se také nazývá holistická. Tento název pochází z řeckého výrazu holos, což česky znamená celý nebo celistvý. Tento způsob léčby vychází nejen z člověka jako celku, ale také zásadně a jen z přírodních postupů a produktů. Základem je poznat člověka, jeho zdravotní stav, duševní rozpoložení i to jak myslí. Pokud je vše v souladu, pak takového člověka nic nemůže ohrozit. Nesoulad znamená zdravotní problém.Jinak řečeno, pokud duši či mysl člověka něco velmi tíží, projeví se to v první řadě na jeho zdraví a člověk onemocní vážnější či méně vážnou chorobou.

Co obnáší léčba celostní medicínou?

Kromě základního vyšetření léčbu na zcela přírodní bázi. To ovšem nezahrnuje pouze bylinky, ale vše, co doprovází váš život. Pokud se tedy pro celostní medicínu rozhodnete, pak budete muset přehodnotit celou svoji životosprávu a výrazně ji změnit. Budete užívat léky na bylinné bázi, budete cvičit, chodit na masáže, reflexologii, budete využívat orientální duchovní cvičení, při nichž si uvolníte svou mysl a odreagujete se od vašich problémů a trápení.

Masáže

Masáže jsou nejstarší a nejpřirozenější formou léčebné terapie, která využívá lidského doteku k odstranění bolesti, zotavení svalstva, detoxikaci a celkové regeneraci organismu. Masáže mají příznivý vliv na fyzickou stránku člověka a navozují psychickou relaxaci a pohodu. Jsou doplňkem při znovunastolení rovnováhy v organismu.

Co je EAV?

Energetická diagnostika EAV ( elektroakupunktura dle doktora Volla) je jednou z účinných a přesných metod používaných v celostní medicíně. Metoda vychází z poznatků čínské medicíny a základem je měření průchodnosti energie v jednotlivých meridiánech v lidském těle. Terapeut měří jednotlivé energetické ( akupunkturní ) body a dráhy na rukou a chodidlech a přístroj zobrazuje konkrétní číselné hodnoty , které jsou odrazem funkce či případné dysfunkce jednotlivých orgánů a energetických okruhů ( v případě nemoci či dysfunkce dochází ke změně vodivosti v konkrétním bodě ).

Co řekne analýza vlasu?

Poskytne důležité informace o stavu minerálů a stopových prvků v těle a jejich vzájemných poměrech. Stav minerálového hospodářství je cenným zdrojem informací, který umožní zhodnotit zdravotní stav a určit typ metabolismu u klienta. Na základě výsledků analýzy prvků ve vlasech lze odhalit biochemické tendence k rozvoji určitých chorob, podpořit stávající léčbu a stanovit individuální výživová doporučení včetně doplnění vitamínů, minerálů, stopových prvků a antioxidantů .

K analýze se vlasy odstřihují těsně u kůže z týlní oblasti, měly by být nebarvené, použitelné jsou do délky 3 až 4centimetrů od kůže . Těm, kteří mají barvené vlasy, se doporučuje nechat vlasy tři měsíce odrůst, a teprve pak nechat udělat rozbor.Pro ty jež nemají žádné vlasy je možné udělat rozbor z nehtů.

Diagnostika pohybového aparátu

Zhodnocení stavu pohybového aparátu je individuální diagnostický systém, který umožňuje provedení celostní analýzy pohybového aparátu. Při vyšetření hodnotím omezení rozsahu pohybu a zjištěné hodnoty jsou zpracovány počítačovým programem, který zobrazí místa největších nerovnováh a funkčních poruch v těle i možné vztahy mezi poruchou pohybu a vnitřními orgány. Na základě výsledků připravím cvičební sestavu s ohledem na aktuální zdravotní stav a potřeby klienta Individuální cvičení využívá prvků klasické jogy , cvičení dle Mojžíšové , SM systém a dechová cvičení. Pravidelné samostatné cvičení ( 10- 15 minut ) 2x denně vyrovná pohybové dysbalance , zlepší fyzickou a psychickou kondici , upraví funkci vnitřních orgánů. Metoda nenahrazuje lékařskou diagnostiku

Detoxikace organismu

Jde o základní způsob jak ulevit organizmu. Doporučuje se provádět detoxikaci každé jaro a podzim. Detoxikace pročistí celé tělo. Vyplaví z organismu nahromaděné škodlivé látky a dokáže organizmus připravit na přijímání nových zdravých látek, vitamínů a minerálů. Pomocníkem u detoxikace jsou např. medové masáže a pak dechová cvičení, která dokáží nejen přivést více kyslíku do plic, ale také narovnat páteř. Po ukončení detoxikace by mělo dojít ke změně jídelníčku.

Řešení neplodnosti

Dnešní doba je plná stresu, nesprávného stravování a ustavičného spěchu. Prostě na nic není čas. A to se promítá i do takového problému jako je početí a tím se zvyšuje počet žen, které jsou neplodné.

Ono se ani nedá říci, že by byly neplodné, jen jsou tak unavené, že mají problém s otěhotněním. A ten jde správným přístupem odstranit. Zásluhu na problémech s otěhotněním může mít celkový špatný tělesný stav. Zejména ochabnutí svalů a problémy s páteří, které vznikají především zásluhou sedavého zaměstnání, anebo dlouhého stání. Celé řešení situace začíná detoxikací, pokračuje celkovou regenerací, úpravou životosprávy a doporučeným cvičením. Přesné dodržování programu dokáže dovést ženu až k otěhotnění.

Jak snížit hmotnost?

Nadváha a pak obezita, to jsou velmi často slýchaná slova. Ano dnes již malé děti jsou obézní. Může za to nedostatek pohybu, vysedávání u televize a počítače, nesprávné stravování, stres, káva a také alkohol. Opravdu i alkohol dokáže přidávat kalorie. Pokud chcete opravdu zhubnout a natrvalo, je nezbytné dodržovat dlouhodobý komplexní plán. Nezbytný je aktivní pohyb a vhodnou pohybovou aktivitou je chůze s hůlkami tzv. Nordic Walking, který nejen pomáhá v hubnutí, ale i s problémy pohybového aparátu, posiluje kardiovaskulární a cévní systém, regeneruje metabolismus, působí proti únavě a stresu. Nordic Walkinng je vhodný pro všechny věkové kategorie vč. lidí se zdravotním omezením.

Zdravý životní styl

Pokud chcete najít znovu ztracenou rovnováhu a nevíte jak s tím začít, tak to vůbec nevadí. Můžete se objednat do poradny celostní medicíny . Zde vám doporučí jak detoxikovat a zregenerovat organismus , jak se lépe stravovat a správně cvičit. Odměnou vám bude pohoda těla a mysli.

Pohybové aktivity

Pohybové aktivity, se kterými paní Cutáková pracuje v poradně, jsou prověřené mnoha lety. Plně respektují celostní pohled na člověka a vyhovují nárokům dnešního moderního člověka na zdravou a přirozenou pohybovou aktivitu. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie vč. lidí se zdravotním omezením. Na všechny pohybové aktivity je možné se objednat individuálně nebo využít společných cvičení.

Jóga

Jóga je ucelený systém tělesných cvičení k harmonizaci těla, mysli a jemných energií. Obsahuje průpravná cvičení, cviky s výdržemi (ásany), práci s dechem, relaxační techniky a další.

Hlavní zásadou jógy je nenásilné cvičení do příjemného protažení a zaměření pozornosti dovnitř. Cvičení jógy směřuje především k prožívání radosti ze cvičení, k souladu práce těla a dechu, zklidnění mysli. Nikoliv pro dosažení efektní pozice.

SM systém (Stabilizace a Mobilizace páteře)

Cvičení podle originální metodiky dr. R. Smíška, který se zabývá problematikou regenerace páteře a léčbou poruch páteře více než 30 let. Jedná se o systém speciálních cviků na posílení a protažení svalstva celého těla. Cviky jsou prováděné s pomocí speciálního elastického lana (expander) s malým odporem. Dobře provedené cvičení zapojuje svaly od plosky nohy po prsty na rukou za současné stabilizace trupu. Cílem cvičení je regenerace celého pohybového aparátu ( kloubů, vazů, plotének) a odstranění zvýšeného napětí svalů kolem páteře.

Nordic Walking (NW)

Nordic Walking ( severská chůze s holemi) je v našich zemích relativně mladou pohybovou aktivitou, která si získává stále větší počet příznivců. Při správné technice zatěžuje NW rovnoměrně celé tělo, rozvíjí zdatnost, šetří klouby, zlepšuje funkci oběhového systému a metabolismu.

NW je vhodný pro různé úrovně kondice od začátečníků po sportovce a pro všechny věkové skupiny. Cílem je rozvoj přirozené pohybové aktivity tj. chůze. Při pravidelné každodenní chůzi s použitím správné techniky dochází k posílení fyzické kondice, zlepšení celé řady zdravotních problémů a následně i ke zlepšení psychického stavu.

Použití

Bolesti zad a kloubů, bolesti hlavy, oslabené nebo ztuhlé svalstvo, regenerace plotének, skolioza, ploché nohy, oslabené svalstvo pánevního dna a další problémy spojené s pohybovým aparátem

Stavy po cévních mozkových příhodách, vysoký krevní tlak, problémy metabolické ( cukrovka, zvýšená hladina cholesterolu), problémy se štítnou žlázou, gynekologické problémy, neplodnost a další

Únava , deprese, nedostatek energie, nespavost, stres

Problémy spojené se sedavým zaměstnáním, jednostranná pracovní zátěž, špatná koordinace pohybů atd.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10430 (magazin-zdravi.cz#10213)


Přidat komentář