Celostní medicína - Brno střed a okolí

Trpíte nějakými chorobami? Nebo jste zdraví, ale snažíte se o své tělo preventivně pečovat? Zajímá vás alternativní medicína, nalezení a léčba opravdových příčin vašich nemocí? Chtěli byste si vyzkoušet celostní léčení a detoxikaci organizmu?

** **

Celostní léčení Brno střed a okolí

Hledáte-li průvodkyní na cestě ke ztraceným střípkům Vaší duše, aby jste nalezli svou vlastní celistvost a rovnováhu, které vedou ke štěstí ve vašem nitru a odtud ven nebo si zkrátka nevíte rady s odplavením toxických látek ve Vašem organismu, tak se obraťte na paní Dagmar Elisabeth Seleckou, která ví že každá nemoc má svou duševní příčinu a společně s Vámi dokáže nalézt, pojmenovat a vyléčit slovem, pochopením a přijetím. Zároveň pomocí biorezonanční metody provádí vyšetření(  diagnostiku), léčení(terapii) konkrétně a pro každého individuálně.

http://www.ataui.eu

Dagmar Elisabeth Selecká své stránky věnované přírodnímu léčení a celostní medicíně pojmenovala podle svého další jména Atauí. Naučila se pomáhat lidem přirozenou cestou, slovem, pochopením, také  přístrojovými metodami, biorezonancí, plazmaterapií i přírodními detoxikacemi. Její poradnu najdete na adrese ŠTEFÁČKOVA 1,  BRNO - Nová Líšeň nebo jí můžete také kontaktovat na tel. čísle** 777 018 877, 608 338 773 a na emailové adrese ataui@email.cz. **

Léčba nachlazení z pohledu celostní alternativní medicíny

Přicházím s exkluzivní nabídkou pro čtenáře a čtenářky e-Magazínu zdraví pro sezonu chřipek, nachlazení a viróz, které se vyskytují nejčastěji v tomto zimním období.

Cílem mé nabídky je pomoci trvale zlepšit zdraví u lidí, kteří se potýkají se zdravotními potížemi a kteří mají zájem, čas a ochotu zjistit a léčit opravdovou příčinu jejich nemocí. Přínosem je trvalé zlepšení zdraví pro ty, kteří budou chtít a projdou celostní terapií podle mých ověřených postupů. Výsledky jsou výborné a trvalé pro lidi, kteří zavedou příjemné změny do svého životního stylu. Pokud se opět potkají s nákazou, buďto to jejich imunitní systém zvládne již sám nebo je průběh krátký a lehký. Chronické stavy nemoci se u mých klientů již neopakují. Přínosem je zdraví, elán, energie, radost ze života a možnost naplno pracovat a žít.

Každému kdo se odkáže na tento** magazín o zdraví**, bude poskytnuta sleva ve výši 200 Kč na vstupní komplexní vyšetření biorezonančním přístrojem. Tedy místo 2200 Kč bude stát toto vyšetření 2000 Kč.

V období nachlazení, viróz a chřipek si všímám již osm let u mých klientů stále se opakující zákonitosti, na základě kterých si dovoluji vyvozovat závěry potvrzené mou praxí.

Nejdůležitější je samozřejmě najít vhodný postup léčení, který vede k vyléčení a uzdravení nebo u seniorů alespoň k trvalému zmírnění zdravotních potíží. Nutno podotknout, že ke mně přicházení lidé s různými chronickými potížemi a oslabenou imunitou, kterým dosud nikdo nedokázal pomoci a proto se obracejí na pracoviště alternativní celostní medicíny se žádostí zjistit proč mají oslabenou imunitu a s dotazem, zda je možné jejich stav zlepšit tak, aby nedocházelo k pravidelně se opakujícím zánětům, bolestem v krku, alergiím , angínám, zánětům průdušek, nosohltanu a podobně.

Celostní alternativní medicína má několik předností :

1. Hledá příčinu potíží a na ni působí - její léčba nespočívá v potlačování či zmírňování projevů nemocí coby jejich důsledku - alternativní

2. Působí na organizmus jako celek, tedy léčí nejenom to místo nebo orgán, kde se aktuálně nemoc projevuje, ale také další orgány, které s tímto orgánem souvisí - celostně ve vzájemné propojenosti.

3. Vnímá tělo a duši jako jeden celek podle hesla : Tělo nám fyzicky ukazuje čemu v duchu věříš.

4. K léčení používá pouze přírodní přípravky, které organizmus dobře přijímá a ,, zná je ¨

5. Metody, které používá, jsou bezbolestné, bez vedlejších účinků a vedou k přirozené rovnováze organizmu, tedy vedou k postupnému uzdravování šetrnou cestou do té míry, do jaké je toho právě tehdy lidské tělo schopno.

6. Vychází z principu, že jsme nastaveni na přirozenou regeneraci a uzdravování, jakmile k tomu dostaneme příležitost. Tedy cílem je vyléčení a uzdravení člověka, pokud on sám si to přeje.

7. Nejdůležitější nakonec: K člověku a k jeho zdraví, tělu i duši přistupuje s úctou a respektem, považuje každého člověka za zodpovědného za své zdraví s právem rozhodnout se do jaké míry a jakým způsobem se bude léčit.

Uvedené zlaté sedmero se projevuje pozitivně v léčbě každé nemoci a také v působení na příčiny tak triviálního onemocnění jakými jsou běžné nachlazení, rýma, smrkání, kašel, angína a podobné, provázející  zimní období.

Ani jedna z reklam na léky, které jsem v poslední době shlédla, neléčí zdroj nachlazení. Jeden přípravek je na uvolnění ucpaného nosu, další na snížení horečky nebo bolestí hlavy nebo na zlepšení odkašláváni a uvolnění hlenu z průdušek. Nic z toho nepůsobí přímo na příčinu nachlazení, zvláště pak, když se opakuje několikrát za sebou . Znamená to, že imunita je oslabená z nějakého důvodu.

Biorezonanční vyšetření dokáže na základě frekvencí zjištěných na celém těle, ale i v jednotlivých orgánech přesně stanovit příčinu nachlazení, míru toxinů, objevit zánětlivá ložiska v orgánech a určit, které orgány mají slabší či silnější imunitu a proč. Přístroj, který používám, dovede nejenom diagnostikovat ale také ihned provést léčení – terapii, tedy korekci chorobného stavu a postupné posílení a uzdravení orgánů a imunity. Je možné přesně určit, které látky působí jako alergeny v jednotlivých orgánech a jak silný jej jejich vliv ( ať už chemické, kovy, bytové, rostlinné nebo potravinové alergeny). Porovnáním číselných hodnot celkové imunity těla a míry jeho toxinů ( v součtu za všechny orgány) a imunity jednotlivých orgánů se dá také přesně určit který orgán je imunitně slabší nebo silnější ve srovnání s průměrnou imunitou celého těla. Za pomoci biorezonančního přístroje, který používám, je možná nejenom diagnostika ale i následná terapie, velmi účinná,a šetrná, bez bolestná bez vedlejších účinků. Bližší podrobnosti si můžete přečíst na mých stránkách www.ataui.eu.

U nachlazení jsem si všimla těchto souvislostí: V těle klientů byla pravidelně zjištěna kombinace adenovirů, zlatého stafylokoka, hemolytického streptokoka a streptokoka bovis. Pokud člověk kašlal, také pneumonického streptokoka. U většiny případů jsem zjistila přítomnost plísně, většinou moučné plísně a na některých místech také plísně typické pro ženská onemocnění nebo plísně v močovém měchýři a ledvinách. V nejtěžších případech bylo vše zkombinováno s chlamydiemi a dalšími druhy buněčných parazitů.

Zajímavé bylo, že ačkoli přišli klienti s užíváním antibiotik nebo těsně po jejich doužívání, vůbec to nemělo vliv na zmenšení počtu uvedených patogenů. Mohli sice chodit do práce a „fungovat“, ale příčiny nemoci zůstaly nedotčeny . Patogeny se naopak působením chemických překyselujících léků namnožily a také se často adaptovaly, takže léky postupně přestaly být účinné.

Je dobré vědět, že všechny stafylokoky , adenoviry a jiné patogeny, jsou ve většině případů pouze důsledkem, nikoli přímou příčinou nachlazení. Příčinou nemocí – resp. živnou půdou pro nachlazení jsou ve většině případů plísně usazené ve tkáních plic průdušek, nosohltanu i střev, kde se tzv. původci nachlazení se uchytí a projeví. Usazují se pouze tam, kde jim to sliznice umožňují, kde je tělo překyseleno ať už z jakéhokoli důvodu. Proto se nachlazení se u někoho opakují několikrát v roce, nebo také neustále kolují po těle jako záněty a projeví se v zimě v létě nebo zjara , u někoho celoročně jako projev chronicky oslabené imunity. Typicky u žen bolesti v krku, střídavé záněty močového měchýře a gynekologickou kandidózou, mykózou , plísní. Toto bývá časté zejména v létě u žen, časté angíny se střídají se záněty podbřišku.

Máme-li tedy nachlazení vyléčit, odstraněním jeho příčin, nikoliv působením na jeho vnější projevy, je důležité zjistit, co přesně jej způsobilo a pak působit cíleně na tyto příčiny nemoci.

V naprosté většině případů byly živnou půdou pro bakterie či viry poškozené sliznice, překyselené a podrážděné plísněmi, parazity a chemickými látkami. To byly opravdové příčiny nachlazení, bolestí v krku a jiných zánětů, které zůstaly nevyléčeny, pouze opakovaně potlačovány a zmírňovány, což vedlo k postupnému oslabování a vyčerpání imunitního systému.

Celostní alternativní medicína působí také na vzájemné propojené orgány: Věděli jste, že sliznice úst nosohltanu a žaludku jsou propojeny se sliznicemi střev? Nebo že plíce a tlusté střevo jsou tzv. párové orgány a vzájemně se ovlivňují ? Když nás bolí tzv. na průduškách, vždy je velmi zatížen brzlík ?

Je jisté že u klientů, kteří prošli vstupním vyšetřením, následnými terapiemi biorezonanční metodou a využívali dvě základní přírodní detoxikace( o celkové délce 2-3 měsíce) došlo k zásadnímu zlepšení zdravotního stavu a opakované nechlazení či záněty už neprobíhaly nebo pouze lehce, bez horeček , neschopenek a velmi rychle došlo k uzdravení, neboť imunitní systém byl posílen a obnoven. Odstranila se o skutečná příčina jeho oslabení.

Pokud máte zájem o komplexní vyšetření biorezonanční metodou, zavolejte na číslo 777018877 , na kterém se můžete objednat. Pokud se odkážete na tento článek, bude Vám poskytnuta sleva ve výši 200 Kč.

Přeji všem čtenářům pevné zdraví a úspěšný rok 2015.

Dagmar Elisabeth Selecká

Holistická terapeutka Brno

Toxické látky v našem organizmu

Nejprve si vysvětleme, co jsou to toxiny a kde se berou. Různé toxické odpadní látky, zkráceně toxiny, se v našich tělech postupně hromadí. Přijímáme je z vnějšího okolí, ale jsou i produktem našeho metabolismu. Můžeme je přijímat ze znečištěného životního prostředí (výfukové plyny automobilů, jedy z komínů továren i rodinných domků) ale také ve stravě – zelenina bývá velmi často hnojená chemickými hnojivy a stříkána proti škůdcům, zvířata jsou zase krmena rostlinami obsahujícími taktéž chemická hnojiva, dále se zvířatům do krmiva přidávají i různé látky podporující růst. Do lidských potravin se zase ve velkém přidávají látky zvýrazňující chuť a vůni, konzervanty, barviva, ztužovadla. To vše našemu organizmu velmi nesvědčí. Všechny tyto škodlivé látky se v našich tělech pomalu hromadí. Jistě že část škodlivin naše tělo dokáže vyloučit – kdyby ne, umřeli bychom velice brzy. Všechny** toxiny** však tělo odstranit nedokáže, zvláště díky tomu, že se jich v životním prostředí a v naší stravě objevuje stále více a více. Koncentraci odpadních toxických látek v našem organizmu můžeme sami podporovat třeba i tím, že jíme těžko stravitelné pokrmy, přejídáme se, žijeme ve stresovém prostředí nebo sedavým způsobem života.

Jak sami podporujeme vznik škodlivých toxinů

Jak můžeme v našem těle podpořit** vznik škodlivých toxických látek** si můžeme vysvětlit třeba na příkladu přejídání se: Představme si nějakou rouru. Pokud do ní něco házíme v malém množství, vše rourou odejde. Pokud však do roury naházíme velmi velké množství čehokoliv, roura se snadno ucpe a obsah se začne kazit. Podobné je to i s naším žaludkem. Když se nepřejídáme, naše trávení funguje správně. Když se však přejíme („naházíme toho do roury příliš mnoho“), pak se žaludek jakoby „ucpe“. Trávení pak trvá i třikrát déle, než za normálních okolností a obsah žaludku se začne v podstatě kazit – vytvoříme si v sobě popelnici. Důsledkem toho pak při trávení takovéto „zkažené ucpávky“ vznikne daleko větší množství toxinů než při trávení normálního množství jídla. Velice podobné je to i s těžko stravitelnými jídly.

Podobně na** trávicí procesy** působí i stres. Například, když jíme ve stresu nebo velmi rychle, obsah našeho žaludku se opět zkazí. Nebo ten, kdo žije sedavým způsobem života, většinou velmi zleniví. A stejně tak „zleniví“ i jeho metabolismus – trávení pracuje hůře, tím pádem opět vzniká větší množství toxinů a ještě k tomu jich zlenivělý metabolismus vylučuje méně. I kdybychom se však odstěhovali na venkov a jedli pouze bio potraviny v množství snadno stravitelném a pravidelně sportovali nebo se jinak hýbali, přesto metabolické procesy našeho těla** produkují odpadní látky**, z nichž část tělo vyloučí, ale část v těle zůstává. Ten, kdo však žije zdravě, má ve svém organizmu těchto jedů uloženo mnohem méně, což je obrovské plus pro naše zdraví, přesněji řečeno pro** prevenci před vznikem onemocnění**. Dobře to věděli již starověcí lékaři. Již tenkrát existovala v Asii celostní medicína, která se snažila člověka především uchránit před vznikem nemoci a ne jen léčit nemoci již vzniklé.

Cesta paní Dagmar Elisabeth Selecké vedoucí k celostní medicíně.

 

Jmenuji se Dagmar Elisabeth Selecká a mé další jméno ATAUÍ ke mně přiletělo před několika lety  v meditaci na duchovní jméno a pochází z brazilské části Amazonie, kterou miluji a cítím jako kolébku mé duše. Pochopila jsem, proč jsem měla vždy obrovský respekt a   úctu k šamanům a šamanizmu, proč jsem se učila bubnovat a viděla obrazy, které jsem viděla, proč mám všude pírka a proč jsem procestovala téměř celou Jižní Ameriku a byla zavedena do míst, kde jsem kdysi bývala doma...

Naučila jsem se skloubit moderní celostní medicínu s tradičními základy léčení a léčitelství. Od malička jsem užívala pravidelně antibiotika, pila mléko a jedla rohlíky a pečivo, mé dětství i mládí jsem cítila jako šťastné a bezstarostné. Má rodina mi zcela jistě dala kořeny , křídla si vytvářím sama. Křídla má rodina neznala, zato já mám mnoho možností, jak je rozepjat a vzlétnout.

Vyrůstala jsem stále léčena a nevyléčena, vypadala jsem vždy navenek zdravě, ale cítila jsem se slabá a bez energie. Měli jsme doma vždy pejska, kočičky, ( paraziti, toxoplazma) odchovali jsme všechny ptáčky vypadnuté z hnízda na našem stříbrném smrku. Často jsem se léčila na záněty průdušek ( plísně, parazité), po první kovové plombě ( rtuť. těžké kovy, amalgám)se ve dvanácti letech přidali senné rýmy a alergie( axoplazma, plísně, kovové plomby ), které se pojmenovali až po čtyřech letech kýchání i smrkání celé léto. Tehdy jsem se naučila cvičit základy jógy a nasávat slanou vodu nosem, protože to hodně pomáhalo. V období tehdejšího totalitního režimu, byli bylinkáři a léčitelé trochu záhadní, tajemní, ale vždy vyhledávání tam, kde tehdejší medicína nedokázala pomoci. Celý život jsem byla zdravá nemocná resp. nemocná zdravá a pouze má duševní energie a chuť do života mi dávaly sílu vše zvládnout a tvářit se, že je vše v nejlepším pořádku. Většinou jsem tomu i sama věřila, protože vždy jsem podle lékařů " v normě" a pokud ne, zase antibiotika a potlačování příznaků různých nemocí a alergií, aniž by se cokoliv vyléčilo. Chtěla jsem jít studovat veterinu, ale jak se říká" nechala jsem si vzít hvězdu " a šla jsem na práva. Dostudovala jsem a vrátila se z Brna zpět na Slovensko, kde však mé zdravotní potíže nepřestávaly. Permanentní bolesti hlavy, svalů, kloubů, chronické záněty měchýře, bolesti v krku, rýmy, angíny, alergie, záněty spojivek...neustále potíže se zády, s vyhřezlými plotýnkami, prý jsem hypermobilní...Sama se divím, jak jsem vše zvládala se společnou firmou, zahraniční klientelou, cestováním, rodinou i partnerem, který byl pro mne velkou výzvou i zkouškou zároveň, ale zvládala jsem vše na pokraji mých sil. Navenek vždy upravená, usměvavá a plná elánu.

** Zátiší se slunečním andělem***
*

Nicméně, asi před 24 lety , jsem po splnění všech naplánovaných úkolů před odjezdem, na zahraniční dovolenou , dostala silné závratě, zvracela jsem a tři týdny jsem se nezvedla z postele. Závratě se zvracení přicházely v intervalu 15-ti minut, takže žádné spaní ani  chůze nebyla možné. Vůbec jsem se sobě nepodobala a absolvovala jsem řadu vyšetření, CT mozku, rovnováhu,vše co bylo možné. Dostala jsem léky na závratě a čekala, kdy zase začnou závratě a zvracení. Vůbec jsem netušila kdy se znova vrátí a ony se vracely vždy po zátěži, po únavě, cítila jsem se nejistá a bezmocná. Jenom jedna moudrá paní doktorka nenápadně poznamenala, jestli nejsem přetížená. Ulevit si  však mezi dvěma mlýnskými kameny však nebylo dost dobře možné. Má původní rodina o mne soupeřila s mým partnerem, řešení, které by bylo dobré také pro mne, nebylo možné najít. Tak jsem se naučila, jak se dostat do nadhledu nad svými problémy, nad pocity tlaku z vnějšího okolí, jak se nepřetěžovat, jak zvládnout konflikty s partnerem - jak se začít postupně osvobozovat a být sama sebou do té míry, abych mohla normálně fungovat a žít.

Z pohledu "moderní medicíny" pro mne řešení nebylo, po revoluci jsem absolvovala vše dostupné MUDr. Jonáše v Praze, přes homeopatii, EAV, bylinky, léčitele....avšak výsledky nebyly trvalé nebo se žádné nedostavily. Nikdo nedokázal pojmenovat příčiny mé oslabené imunity. Nakonec jsem s trvale zvýšenou teplotou a obrovskou únavou usínala v šest hodin večer  budila se ještě víc unavená, s bolestmi kloubů a malátností celého těla, bez nálady, unavená, ospalá. Souběžně s hledáním odpovědí na mé otázky jsem pracovala sama na sobě, prošla mnoha směr alternativy a absolvovala spousty kurzů. Vše bylo součástí mé cesty k sobě a pochopila jsem, že je to nezbytnou částí mého léčení - uzdravování mé duše, poznávání myšlenkových vzorců, schémat, která se projevují na těle formou nemocí. Poznávala jsem, jak ke mně hovoří mé duše přes mé moudré tělo. Část lékařů byla s mým zdravotním stavem naprosto spokojena a část mi říkala, že se s ním musím naučit žít. Protože jsem se cítila jinak, přestala jsem je navštěvovat, protože to k ničemu nevedlo. Pak se stala v mé rodině událost, které vše završila a spustila totální oslabení mého zdraví. Když viděla jedna má kamarádka, v jakém stavu se nacházím,doporučila mi léčení biorezonancí a já to zkusila. Tam  bylo v roce 2005 poprvé jasně zjištěno, co mi je a proč. Následovalo první léčení a tato terapie mě nadchnula tak, že po půl roce jsem složila odborné zkoušky sama začala diagnostikovat a léčit v Brně pod názvem biorezonance-brno.cz  nebo Biorezonanční centrum Aurum. Přístroj se jmenuje Aurum a podle něj jsem vše pojmenovala. Pak jsem přidala také generátor plazmových vln a stále jsem se zaměřovala na očistu těla i mysli, na odebírání toxinů a všeho nepotřebného tak, aby se tělo i mysl mohly dostat zpět do rovnováhy. Postupně jsem pochopila význam změny jídelníčku i to, že i naši  mysl i duše jsou se vším propojeny a pokud máme léčit celostně, tak je dobré si propojit svůj život a myšlení se svým zdravím a pochopit co se stalo a kdy a jaký to mělo vliv na naše zdraví.

Indiánský náhrdelník

Nyní pracuji s biorezonancí již osmým rokem a přístroj velmi dobře znám a dokáži pomoci lidem , kteří chtějí znát svůj zdravotní stav a jít touto cestou léčení a uzdravení. Součástí poznatků je i celostní východní medicína, znalost párových orgánů, znalost toho, s jakými myšlenkami souvisí nemoc kterého orgánu a jak lze člověku účinně pomoci.

Doporučuji a předávám informace, zda se podle nich mí klienti zařídí, nechávám na svobodné vůli každého z nich. Mým úkolem je má část práce, domácí „úkoly“ jsou na každém z nás. Všem přeji příjemné a pohodové léčení a uzdravení.

Vaše Atauí

Naše tělo nám přítomnost toxinů signalizuje

Jedy se v našem těle hromadí. Čím více jich v sobě máme, tím více o sobě dávají vědět. Zpočátku jsou projevy mírnější. Může nás třeba bolet hlava nebo jiná část těla bez zjevné příčiny, mohou se nám na kůži objevovat různé skvrny, vyrážka. Můžeme být často** unavení, malátní, bez energie, bez chuti do života**. V těchto případech nám tělo dává najevo, že** toxinů v našem těle** je už příliš mnoho, a že potřeba se jich urychleně zbavit. Pokud se však toxinů nezbavujeme, jejich množství v těle dále narůstá, což může v konečném důsledku vést k mnohem horším projevům jejich přítomnosti, například k selhání nějakého orgánu nebo jiné vážné, život ohrožující nemoci.

Proč se detoxikovat?

Proč jedy z těla odstraňovat? Právě proto, aby v našem těle nezpůsobovaly nemoc. Mnoho starších lidí věří tomu, že nárůst nemocí, které k nim přišly s věkem, jsou naprosto přirozené projevy vyššího věku. Tyto nemoci jsou však v naprosté většině případů důsledkem po celá desetiletí hromaděných toxinů a ne důsledkem vyššího věku. To však neznamená, že detoxikaci bychom měli podstupovat teprve ve vyšším věku nebo až ve stáří, anebo teprve tehdy, až přijde nemoc, protože právě ony toxiny jsou totiž ve většině případů příčinou nemoci. Detoxikovat bychom se měli pravidelně po celý život**. Detoxikace** může být nápomocná i v případě, že nemoc již propukla, avšak detoxikace má svůj největší význam jako prevence, protože čisté tělo zbavené toxinů prostě nemá důvod onemocnět.

Kdo má zájem, naučit se postupně poznávat sám sebe, může vás paní Dagmar Elisabeth Selecká naučit, jak si své zdraví udržet i nadále.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10427 (magazin-zdravi.cz#10208)


Přidat komentář