Bachova terapie - Praha 1 a okolí

Nejrůznější emoce prožívá každý. Co když však je tolik emocí, že začínají znamenat problém? Může se dokonce stát, že zásluhou přetížení emocemi člověk onemocní. Pomoci může Bachova květová terapie.

Co je Bachova květová terapie?

Jde o velice jednoduchý systém fungující na podobném principu jako homeopatie. Jeho základem je třicet osm květinových esencí, které jemně navracejí rovnováhu rozbouřeným emocím. Květinové esence jsou výtažky z květů planě rostoucích rostlin, stromů a keřů. Tyto výtažky dokáží přeměnit pohled na svět toho, komu to právě rozbouřené emoce nedovolují. Navrací tak rovnováhu mysli, realistický pohled i klid. Účinky Bachových esencí se projevují při strachu, zlobě, depresi, nejistotě, vzteku, při vyčerpání, malém sebevědomí nebo naopak při tak velkém nadšení, které se stává překážkou.

Kdo může Bachovy květové esence užívat?

To je právě na Bachových esencích skvělé. Pomáhají totiž úplně všem. Mohou je užívat lidé bez rozdílu věku, těhotné a kojící maminky i děti včetně novorozeňat. Bachovy esence dále mohou používat zvířata a dokonce rostliny, neboť i oni mají svou povahu, své nálady a různá rozpoložení.

Co je nutné vědět?

Především to, že nejde o žádný zázračný lék, ale o metodu, která významně pomáhá a vede ke kvalitnímu životu, kde člověka neovládá stres a strach. Pak je důležité si uvědomit, že esence léčí vždy příčinu nerovnováhy a ne její následky. Právě proto mohou dva lidé se stejným problémem, užívat každý zcela jinou esenci, která bude u obou účinná. To je také důvod, proč je lépe při prvním nákupu Bachových květových esencí využít poradenství. Pokud se rozhodnete pro samostatný výběr esence, je nutné pečlivě zvážit tu prvotní emoci, která spustila celý váš problém a kterou je třeba změnit.

K čemu lze Bachovy esence používat?

Mílí se, kdo si myslí, že Bachovy esence se používají jen u léčby nemocných lidí. Velmi často je vhodné jejich použití ve stresových situacích, v době, kdy je zapotřebí být klidný nebo naopak pozorný.

Doporučují se i v případech, kdy se očekává takzvaný emoční zvrat. Zde dokáží povzbudit na mysli i zklidnit bouřící emoce. Po náročné psychické práci mohou Bachovy esence znamenat úlevu. Zajímavé je využití Bachových esencí u květin a rostlin nebo při pravidelném čištění prostoru pracoviště nebo domova.

Jsou Bachovy květové esence návykové?

Rozhodně nejsou. Esence pouze harmonizují emoce a pocity a čím více jste vyrovnaní, harmonizovaní, tím méně je potřebujete. Nehrozí ani předávkování, ani vedlejší účinky.

Jak si namíchat esenci jen pro sebe?

Pokud se rozhodnete pro samostatný výběr esence a určení svého problému, je dobré si alespoň zakoupit nebo půjčit z knihovny některou z publikací, které o Bachových esencích pojednávají. Nejspíš zjistíte, že na daný problém není jen jedna esence, ale více druhů. Je tedy nutné esence smíchat. Doporučuje se nemíchat více jak sedm esencí dohromady. Míchat esence by se měly takto.

Do lahvičky o obsahu 30 mililitrů dejte po dvou kapkách od každé esence. Přidejte lžičku lihu a lahvičku doplňte neperlivou minerální vodou. Místo alkoholu lze použít glycerin. Tím jsou kapky připraveny k užívání. Užívat by se měli čtyři krát denně čtyři kapky. Při pravidelném užívání vystačí lahvička na dva týdny. Užívat by se kapky měly pravidelně a měly by se kontrolovat emoce. Pokud nenastane změna, je dobré navštívit odborníka.

Bachovy esence a strach

Strach je špatný rádce! To jen pro upozornění. Spousta lidí si totiž myslí, že strach je součástí života. To rozhodně není pravda. Strach narušuje rovnováhu a mění i uvažování. Od strachu není daleko k hysterii. A již samotný pan Bach říkal, že je důležité rozvíjet vlastní individualitu, vlastní osobnost, protože pouze ta nám pomáhá osvobodit se od neblahých vlivů okolí. Bachovy květové kapky dokáží odstranit původ různých druhů strachu i paniky. Může to být strach ze zkoušky, strach způsobený těžkými životními zkušenostmi, ztrátou milovaného člověka, z neúspěchu, ze ztráty sebekontroly nebo z budoucnosti. Pravidelné užívání kapek dokáže postupně strach odbourat.

Bachova květová terapie a děti

Také u dětí a to všech věkových skupin Bachovy esence pomáhají. Dá se říci, že děti na Bachovu květinovou terapii reagují opravdu dobře. Pomáhají zklidnit hyperaktivní děti, pomáhají se strachem ze školy, zkoušek, učitelů i spolužáků. Pomáhají se soustředěním, dokáží odstranit roztěkanost a pomáhají využít duševní a intelektuální potenciál dětí.

Bachova květová terapie a těhotenství

V těhotenství pomáhají Bachovy esence odstranit únavu, výkyvy nálad, podrážděnost, přecitlivělost, stres, nespavost, strachy, úzkosti, nejistotu, deprese a celkově špatný pocit z těhotenství, přibývajících kil a porodu. Zásluhou Bachových esencí prožije žena období těhotenství i šestinedělí bez problémů. Vyhnou se ji i takové problémy jako je** poporodní deprese,** které může ženě velmi znepříjemnit život.

Bachova květová terapie a hubnutí

Hubnout není lehké. Velmi často chybí pevná vůle a přesvědčení. I zde mohou pomoci Bachovy esence. Přírodní Bachovy květové koncentráty pomáhají přirozeným způsobem překonat kolísání nálad a stres, vznikající návaly hladu nebo přinést více trpělivosti, když kila neklesají tak rychle jak očekáváte. Dodají nejen odvahu a trpělivost, ale především vůli vydržet a nevzdávat se. Pomohou i při problému s pocitem méněcennosti, který odbourají a pomohou s přijetím vlastního těla a pozitivního pohledu na sebe samu.

Bachova květová terapie a zvířata

Byly prokázány pozitivní účinky Bachových esencí také u zvířat. Aby však byla terapie účinná, je nutné pečlivě pozorovat zvíře, jeho nálady, momentální stav, zvláštní signály, potřeby i rituály.

Nesmí se opomenout ani vztah mezi zvířetem a jeho majitelem. Ten bývá často východiskem k vyřešení problému. Z celkové situace je dobré si poznamenat klíčová slova a těch pak využít při výběru nejvhodnějších esencí. Mezi prokázané případy úspěšného použití Bachových esencí u zvířat patří strach z veterinárního ošetření, strach z ohňostrojů a různých zvuků jako je střelby, strach z jízdy autem. Bachovy esence pomáhají také při velkém úleku, kdy není možné zvířata dlouhodobě nijak uklidnit. Zde je možné využít esence také v podobě sprejů pro lepší aplikaci.

Na co u Bachovy květové terapie nezapomenout?

Na to, že výsledek nepřijde hned druhý den. Léčit emoce chce čas. Sice se uleví, ale je zapotřebí v léčbě nějakou dobu pokračovat. Co se týká hubnutí a podobných problematických stavů, tak určitě po několik týdnů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10415 (magazin-zdravi.cz#10185)


Přidat komentář