Oáza relaxu - Floating

Do floatační nádoby se vejde 550 litrů vody, ve které je rozpuštěno 350 kg soli z Mrtvého moře. Tato koncentrace soli umožňuje beztížně plavat na hladině, bez jakékoliv pohybové aktivity.

## Jak se objevil floating?

Vodoléčebné zařízení floating objevené v 50. letech v USA sloužilo dříve kosmonautům pro imitaci stavu beztíže. Dnes si toto zařízení můžete vyzkoušet i vy.

Základní informace

Floating je relaxační technika založená na principu beztížného plavání a napodobení prostředí Mrtvého moře. Nabízí okamžité uvolnění těla, zvláště svalů a kloubů, ale také uvolnění duše.

O co jde - floating?

Do floatační nádoby se vejde 550 litrů vody, ve které je rozpuštěno 350 kg soli z Mrtvého moře. Tato koncentrace soli umožňuje beztížně plavat na hladině, bez jakékoliv pohybové aktivity. Stav beztíže spolu s optimální teplotou lázně vytváří dokonalé podmínky pro relaxaci a regeneraci sil. Kromě minerálů z Mrtvého moře na člověka po dobu jedné hodiny působí také masážní trysky a relaxační hudba.

Centrum komplexní regenerace BRNO

Nevíte kam zajít? Máme pro Vás tip, kde si zaručeně odpočinete a načerpáte nové síly. Floating v Centru komplexní regenerace - CEKORE je správnou volbou.

Centrum můžete navštívit na adrese:

Botanická 53a

Brno

tel.602 555 440

Naprostý klid

Floatační nádoba připomíná obrovskou vanu ve tvaru vejce či dělohy. Prostor vany je při floatingu uzavřen a člověk je tak oddělen od vnějších vjemů.

Zvýšený vyplav endorfinů

Během floatingu se krevní tlak stabilizuje, vylučování odpadních látek je urychleno. Člověk je hluboce uvolněn, neboť leží v nejideálnějším tvaru pro absolutní relaxaci. Díky tomuto hlubokému až meditačnímu uvolnění dochází k celkovému zlepšení zdravotního stavu a ke zvýšenému vyplavování endorfinů – hormonů dobré nálady. Někteří lidé popisují až euforický pocit štěstí.

Kdo si může takhle odpočinout?

Floating je určen pro všechny, kteří si chtějí opravdu odpočinout a setřást ze sebe stres a napětí. Je vhodný pro lidi s téměř jakýmkoliv onemocněním.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10357 (magazin-zdravi.cz#5959)


Diskuze a zkušenosti

Karel | 14.07.2010 13:15
Floating v ČR? Nikdy jsem o tom neslyšel, funguje to i u nás v ČR?


Přidat komentář