Výživový poradce a relaxační služby

Obezita se v České republice dopracovala k děsivým číslům. Díky tomu patříme k nejtlustším národům v Evropě. Lidé mají všeobecně obezitu spojenou pouze s estetickým problémem, avšak závažnější jsou chronická onemocnění, které ji doprovází...

Obezita je civilizační nemocí doprovázející všechny civilizované země světa, je následkem moderního způsobu života, který je v hojnosti, ale v neustálém spěchu, nejistotě – stresu.** Obezita** je typickým stresovým onemocněním.

Stres a obezita

Stres je obranná reakce organismu na vnější nebezpečí, kdy se tělo vyburcuje k automatické obranné reakci (buď zaútočí, uteče anebo se stáhne). Krátkodobý a pozitivní stres může být i ku prospěchu věci, dokáže nás vyburcovat a motivovat k neuvěřitelným výkonům, bohužel momentální ekonomická a sociální situace, nás udržuje v dlouhodobé krizi a nejistotě z budoucnosti, což organismus aktivuje k shromažďování zásob na horší zítřky.

Když vezmeme v potaz další negativa, která tvorbu tukových zásob podpoří – špatná životospráva, nedostatek spánku a nedostatek pohybu, netrvá ani moc dlouho, aby náš boj s kilogramy stoupl až za hranici, kdy se objevují i trvalá psychosomatická onemocnění (kardiovaskulární systém, nervový systém, pohybový aparát, lymfatický systém a podobně). Jenomže, jak vyskočit z rozjetého vlaku? Jde to vůbec?

Obezita je nemoc

Obezita je nemoc, která vznikla jako následek dlouhého stresového vypětí a je důležité na ni pohlížet jako na celek a nikoliv ji rozporcovat na několik různých symptomů. Obezita se skládá z několika částí, které ovlivňuje a na něž je potřeba se při léčbě zaměřit. Při hubnutí je vhodné hubnout s podporou stejně postižených lidí, které vede odborný poradce ke zdárnému cíli.

Základem úspěšné léčby je podrobný rozbor současného zdravotního stavu a vyhledání vývoje nadváhy, spolu se zjištěním stravovacích a pohybových návyků. Péče výživového poradce by měla být souběžná s léčbou ošetřujícího lékaře (diabetolog, endokrinolog, kardiolog, ortoped a podobně) a také s psychologií, či případně i s chirurgií obézních.

Kurzy hubnutí

Redukční kluby a kurzy hubnutí jsou pro lidi s nadváhou více užitečné z praktického hlediska než docházení do obezitologické poradny, protože se v nich seznámí a pochopí princip redukční stravy a získá v něm i přiměřenou pohybovou aktivitu.

Neurodistenzivní masáž

Právě takovou unikátní masáží je i** neurodistenzivní masáž**, která se aplikuje po celém těle, včetně obličeje. Tato masáž je zaměřená na rozproudění lymfy v mízním systému.** Neurodistenzivní masáž** je velice vyhledávaná pro velice pozitivní vliv na léčbu celulitidy. Jejími dalšími pozitivy je** zpevňování pokožky, zabraňování ukládání tuku do podkoží a snižování celkového objemu**. Po každé masáži se budete cítit uvolněně a relaxovaně.

Shiatsu

Byť se jedná o prastarou japonskou léčebnou metodu, ocení ji každý velmi pracující člověk. V překladu slovo shiatzu znamená tlak prsty, což jasně vypovídá o jaký způsob masáže se jedná. Shiatzu se provádí pomocí palců, prstů, dlaní, kolen, loktů a chodidel. Její účinky jsou hluboce relaxační, posilující a osvěžující. Pokud si procházíte nějakým těžkým obdobím, velkou změnou, krizí, může vám pomoci je překonat.

Baňkování

Používání baňek k léčebným účelům se váže ke starověku, kdy patřila ke zcela běžným léčebným procedurám tehdejších léčitelů. Dnes náleží k velice oblíbeným lázeňským, rehabilitačním, ale i kosmetickým službám s jejíž pomocí se můžete** zbavit celulitidy, bolesti zad, kloubů i migrén**. Terapie má velice pozitivní vliv na cukrovku, vysoký tlak, trávicí problémy, dnu, lymfatický systém, detoxikaci organismu, žlučníkové obtíže a bolestivé menstruace. Účinky souvisí s důkladnou relaxací a prokrvením organizmu, probuzením funkce vnitřních orgánů a podpoření funkce mízního systému, který začne v hojném množství z organismu odplavovat uložené škodliviny.

Jestli doopravdy chcete dát trvalou přítrž své nadváze je zapotřebí, abyste přistupovali ke svému problému důsledně a jako k celistvému problému, jež zapotřebí komplexně řešit a nejen pouze zacelovat následky, či příznaky. Změňte svůj život k lepšímu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10350 (magazin-zdravi.cz#10011)


Přidat komentář