Výživové poradenství - Praha 3

V posledních letech se v České republice razantně změnil životní styl většině české populace. Moderní uspěchaný život, spojený se špatným stravováním, minimem pohybu i spánku, si začíná vybírat svou daň...

Také se potýkáte s tímto problémem? Trápí vás** nadbytečné kilogramy, předčasné stárnutí, únava** nebo již dokonce nějaké civilizační onemocnění? Je nejvyšší čas s tím něco udělat, je potřeba, abyste radikálně změnili svůj dosavadní způsob života.

Nízkokalorická dieta

Hubnutí podle „tabulek“ patří k všeobecně uznávané metodě zdravého pomalého hubnutí. Její princip spočívá hlavně v počítání příjmu a výdeji kalorií. Ten, kdo hubne má zásadní úkol, který spočívá v proniknutí do tajemství nutričních čísel a udržování jednotných tabulek. Je však tato cesta ideální? Odborníci se shodují, že nikoliv. Každý z nás jsme jedinečný a spalujeme jiným způsobem. Vše navíc ovlivňují i další faktory jako: věk, momentální váha, výška, práce, psychika, denní pohybová aktivita, stravovací návyky, ale i zlozvyky, zdravotní stav i genetická dispozice. Pokud se tedy rozhodnete, že chcete efektivně zhubnout, rozhodně se nezdráhejte a požádejte o pomoc nějakého odborníka.

Výživový poradce

Říkáte si: „No jo, to se snadno řekne, ale hůře udělá.“. Máte pravdu, pokud se rozhlédnete na internetu, tak uvidíte, že s nabídkou výživového poradenství se doslova roztrhl pytel. Vybrat vhodného a kvalifikovaného odborníka není dozajista jednoduché. Rozhodli jsme se proto porozhlédnout se na českém trhu a máme pro vás tip na kvalifikovanou odbornici přes zdravou výživu, která kromě toho má i vzdělání v oblasti sportu a tělovýchovy a funguje i jako osobní trenér, což je ideální spojení pro každého, kdo chce efektivně a zdravým způsobem zhubnout.

Jak si vybrat výživového poradce?

Čím se řídit při jeho výběru?

Vyhněte se poradnám, kde se zajímají pouze o váš věk, váhu a výšku. Dobrou vizitkou poradce není ani to, že ten, který se vám snaží pomoci s nadváhou je sám obézní. Při hledání svého kouče na výživu se zajímejte i o jeho vzdělání a praxi.

Co všechno vám nabízí? Zajímá se o vaši denní pohybovou aktivitu, práci, stravování? Pokud ano, máte toho pravého. Dobrý poradce vám totiž dříve než vám zhotoví individuální plán na hubnutí, vytvoří anamnézu, která se kromě rozhovoru skládá i z měření vašeho tuku, vody, svalové hmoty atd. Následně provede odborný rozbor na jehož podkladu zhotoví individuální plán. V rámci seznámení s plánem na hubnutí vám výživový poradce vše vysvětlí, řekne, kde jste dělali chybu a co musíte změnit abyste dosáhli kýženého výsledku.

Kvalitní kouč je s vámi v kontaktu nejen v rámci předem domluvených schůzek, ale v celém průběhu vašeho hubnutí, a to obvykle telefonicky, či emailově.

Vyplatí se výživový poradce?

Polemizujete nad ceníkem poradců a zvažujete zda byste hubnutí nezvládli sami? Věřte, nejste jediní, kdo si klade tuto otázku. A naše odpověď? Je dozajista možné, že by se vám zhubnout vydařilo, avšak nevíme, zda správným způsobem, jestli nedojde** hubnutí** pouze v rámci vody a svalové hmoty a vás pak následně nečeká nemilé překvapení v podobě jojo efektu.

Redukce váhy za podpory odborníků se tedy rozhodně oplatí, protože vám přesně poradí, co je pro vás důležité a s co nikoliv. Poradce nejvíce ocení chroničtí dietáři,kteří mají nastudováno spoustu informací o zdravém způsobu života, avšak neumí si z toho vybrat to pravé pro ně. Výživový poradce nemá pouze roli rádce, ale také podpory a motivace, pomáhá vám překlenout obtížné chvíle a podporuje vás ve vašem úsilí.

Osobní trenér

Říkáte si, že mít osobního trenéra je luxus? Kdepak, všude jinde ve světě je zcela běžné mýt svého vlastního** výživového poradce** i osobního trenéra, který nám pomůže se vším, co bude potřeba. Česká republika si však prozatím na tyto nové možnosti stále zvyká.

V čem je výhoda osobních trenérů?** Osobní trenér** je schopný podle vašich potřeb a požadavků vytvořit individuální plán, který vás bude bavit a jeho důležitou součástí bude i relaxace. Díky osobnímu trenérovi se přestanete po posilovně bezcílně potulovat, ale konečně začnete efektivně cvičit. S pomocí odborného vedení si zajistíte své bezpečí a budete mít jistotu, že si s** cvičením** místo pomoci spíše neubližujete. Využití služeb osobního trenéra je doporučováno alespoň na několik počátečních hodin ve fitness, kdy se teprve s novým způsobem cvičení sžíváte.

TANITA BC 1000

TANITA BC je jedinečná osobní váha, která je schopná provést** tělesnou analýzu**. Tato váha rozlišuje věk, děti a dospělé, sportovce a běžný typ lidí a následně je schopna posoudit. Metabolický věk, hmotnost kostí, podíl svalové hmoty na váze, interní tuk, obsah vody v těle, bazální metabolickou spotřebu, celkovou fyzickou kondici a rozmezí zdravého a zdravé škodlivého tuku.

Tuto jedinečnou váhu si máte možnost zakoupit v různých fittness centrech anebo využijte nabídky ze služeb Aleny Bošanské, která tuto váhu využívá v rámci výživového poradenství, ale umožňuje svým klientům i vytvoření tělesné analýzy i jednotlivě.

Ať už bojujete s nadbytečnými kilogramy, či toužíte po pěkně vytvarované postavě s odborným vedením se vám cíle podaří dosáhnout mnohem dříve. Pokud se tedy chcete konečně zbavit svých špíčků nastal skutečně ten pravý čas odhodit své předsudky a svěřit se kvalifikovaným odborníkům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10349 (magazin-zdravi.cz#10007)


Přidat komentář