Vacupress a relaxační masáže - Telč

Stres, celková únava a nedostatek času. To všechno jsou nepříznivé faktory, které se odráží na našem psychickém i tělesném stavu. Proto s nimi musíme bojovat a dopřát si péči, kterou si zasloužíme.

Blahodárné účinky** masáží** na člověka jsou známy již od pradávna. Působí nejen na naši psychiku, kdy nás zbavují stresu, přinášejí pocit odpočinku a relaxace, ale také mají pozitivní vliv na naši fyzickou schránku. Dokáží uvolnit svaly, zbavit je bolestí a jejich příčin. Vzhledem k rozmanitosti lidských problémů a potřebě je cíleně řešit, existuje mnoho různých forem masáží. Některé z nich používají už po staletí známá pravidla a metody a jiné jsou relativně nově objevenými metodami léčby. Profesionálové dokáží při konzultaci a prohlídce zjistit zdroj problémů a zaměřit se přesně na jeho potlačení či úplné odstranění.

Blahodárné účinky masáží

Vacupressní masážní přístroj NIODÉ VAC III

NIODÉ VAC III je český masážní přístroj, který funguje na principu vakuových rázů. Neocenitelné jsou zejména jeho výsledky při prevenci, zmírňování a odstraňování celulitidy, zeštíhlení problematických partií a formování postavy, detoxikaci organismu, vyhlazení a zpevnění pokožky zejména po liposukci a redukci drobných žilek. Výborným pomocníkem je také při prevenci proti otékání a zavodnění nohou.

Jak přístroj NIODÉ VAC III funguje?

Ošetření pomocí tohoto přístroje nepůsobí žádné bolestivé pocity. Přístroj vytváří na povrchu kůže podtlak, čímž dochází k nasátí kůže společně s tukovými buňkami mezi dva pohyblivé válečky, které jsou uzavřeny v sacím prostoru masážní hlavy přístroje. Tím dochází k:

  • odstranění a redukci celulitidy – při proceduře se buňky z celulitických shluků oddělují a dochází k prokrvení pokožky.
  • detoxikaci – následně po oddělení celulitických buněk jsou z mezibuněčných prostor vyplavovány tukové buňky, toxické látky a zplodiny. Ty jsou potom lymfatickým systémem přeneseny do krevního řečiště a následně vyloučeny z těla.
  • zpevnění pokožky – prostřednictvím vakuových rázů dochází ke stimulaci tzv. fibroblastů. To jsou buňky, které v tkáni vytvářejí kolagenová a elastická vlákna, která zajišťují  pevnost a elasticitu pokožky i vnitřních vazů. Výsledkem ošetření je hladká, pevná a pružná pokožka.
  • lokálnímu zvýšení metabolismu – v místě ošetřeném tímto přístrojem dochází k výraznému zrychlení metabolismu, což má za následek zmenšení tukových buněk a tudíž zeštíhlení v daném místě.

Viditelné zpevnění pokožky

Jak probíhá ošetření s NIODÉ VAC III?

Ošetření tímto přístrojem trvá přibližně 45 minut a vždy ho musí provádět kvalifikovaný pracovník v čistém a hygienickém prostředí. První tři procedury mají detoxikační účinek. V této době dochází k vylučování balastní látky, která je v daných partiích usazena. Je nutné počítat s tím, že po prvních procedurách se může objevit únava, mírná bolest hlavy či změna barvy, konzistence a zápachu moči. Patrná je redukce objemu ošetřovaných míst. Po zhruba čtvrtém ošetření se projeví změny na pokožce. Ta začne být znatelně pevná a přitom pružná a hladká. Pauza mezi jednotlivými procedurami by neměla být kratší než jeden den a delší než šest dnů. Jestli si chcete zachovat zlepšený stav pokožky, případně ho chcete dále zlepšovat, pak je vhodné absolvovat tzv. udržovací ošetření, která se provádějí jednou za dva až čtyři týdny.

V jakých případech není použití přístroje vhodné?

Ošetření přístrojem NIODÉ VAC III není vhodné v případě, kdy užíváte léky na ředění krve a jiné prostředky, které ovlivňují srážlivost krve nebo léky, které ovlivňují činnost štítné žlázy. Dále není vhodná u osob, které trpí většími křečovými žílami nebo prodělávají onkologickou léčbu, onemocnění Anginou Pectoris, zánět žil či otok plic. Ošetření by se měli vyvarovat i osoby trpící chorobami srdce, ledvin, kožním nebo infekčním onemocněním či jiným závažným onemocněním.

Masáže a jejich speciální druhy** **

** Masáže jsou určeny pro **zlepšení našeho psychického i fyzického stavu. Uvádějí nás do psychické pohody a zbavují fyzických problémů. Jednotlivé masáže se samozřejmě liší svým zaměřením a praktikami, které jsou při nich používány.

Čokoládové masáže

Manuální lymfodrenáž

Lymfodrenáž je druhem jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin z našeho těla. Lymfodrenáž ulevuje míznímu systému a zároveň napomáhá regeneraci organismu.

Reflexologie

Je založena na stimulaci reflexních bodů na chodidlech, které odpovídají určitým orgánům našeho těla. Tím odstraňuje bloky reflexních drah, čímž dochází ke zlepšení činnosti dotčených orgánů.

Dornova metoda

Jedná se o manuální terapii, zaměřenou na léčbu onemocnění a obtíží spojených s pohybovým ústrojím. Při Dornově metodě dochází k uvolnění blokád a bolestí v problematických částech těla. Léčí problémy se skoliózou páteře a také velmi úspěšně vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a tím zlepšuje celkovou statiku těla.

Čokoládová masáž a zábal

Tato masáž se skládá ze tří částí, kterými jsou zábal, peeling a samotná masáž. Čokoládová masáž je velice příjemná a uvolňující a má pozitivní účinky na vyhlazení kůže.

Baňkování

Při technice baňkování dochází k výraznému uvolnění svalů a blokád. Proto má velký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. Baňkování má kladný vliv na kůži, svaly, klouby a na zažívací ústrojí.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž se soustřeďuje na dolní končetiny, kde úspěšně pomáhá při otocích. Je velmi účinná, přestože se může zdát, že jde pouze o hlazení. To je však omyl. Masáž lymfu rozproudí, čímž dochází k odvodu škodlivin z těla pryč. Lymfatická masáž má také pozitivní vliv na léčbu celulitidy.

Nechme se hýčkat

Jakákoli péče o naše tělo mu prospívá. Naše psychika i tělo jsou denně namáhány a vystavovány zkouškám. Proto bychom jim měli pomoci a dopřát si čas od času alespoň trošku uvolnění a péče. Vždyť tím pomáháme sami sobě. Pokud si dopřejeme odpočinek, relaxaci a zbavíme své tělo bolestí a neduhů, pak nám to jistě oplatí. Vždyť ne nadarmo se říká „přejme a bude nám přáno“.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10353 (magazin-zdravi.cz#10051)


Přidat komentář