Ultrazvuková liposukce pod lékařským dohledem

Hubnutí pomocí ultrazvuku se stalo módní záležitostí. Neinvazivní liposukce zvaná kavitace se může stát bezbolestnou cestou k hezčí a atraktivnější postavě. Může být i doplňkem a podporou při změně životního stylu.

Jak trvale změnit postavu?

Trend dnešní doby je dobře vypadat, mít reprezentativní vystupování, být přitažlivý. Ne každému je však dopřáno mít od přírody štíhlou postavu. Ti, kdo mají nějaké to kilo navíc, často zkouší různé metody hubnutí. Základem úspěchu takového vysněného úbytku je v první řadě úprava životního stylu zahrnující pestrou a vyváženou stravu a samozřejmě také pravidelný a dostatečný pohyb. Na výsledek úpravy postavy pouze změnou životního stylu musíte čekat delší dobu. Je sice pravdou, že pomalejší hubnutí má také trvalejší výsledky, avšak při pomalejším hubnutí může člověk ztratit motivaci, pomalost a malá viditelnost výsledků může brzdit jeho odhodlání nebo dokonce úplně odradit. Není proto od věci pomoci svému tělu hubnout a dosáhnout viditelných výsledků zvenčí. Není se třeba ničeho bát. Rozhodně se zde nemluví o nějaké operaci, ale o ultrazvukovém ošetření zvaném kavitace.

**štíhlá postava
**

Kde se kavitace provádí?

Na kavitaci se můžete objednat do některého salonu, který se zabývá kosmetickým ošetřením, estetickou úpravou těla nebo hubnutím. Ošetření kavitací nabízejí také některé kliniky estetické chirurgie a laserová pracoviště. Postup ošetření je všude stejný. Při výběru spíše záleží na přístupu personálu, na tom, jak je personál proškolený, zda salon spolupracuje s lékařem a také na tom, jaký používají přístroj. Levnější přístroje k ošetření kavitací sice sníží cenu ošetření pro zákazníka, ale nemusí mít správnou účinnost a z bezbolestného ošetření se rázem stane ošetření bolestivé, jehož následkem jsou modřiny a chabý výsledek.

Co je kavitace?

Slovo** kavitace** pochází z latinského cavitas, česky dutina. Jde vlastně o známý fyzikální jev. Při kterém se za působení zvuku, který je pro lidské ucho neslyšitelný, tvoří v kapalných látkách mikro bubliny. V případě této** liposukce** ultrazvuk proniká do hloubky dvou až tří centimetrů, tedy právě tam, kde se ukládá podkožní tuk. Působením ultrazvuku se v podkožních buňkách tvoří bubliny, které zapříčiní prasknutí tukové buňky. Její obsah se vyprázdní do mezibuněčného prostoru a tam je obratem zpracován** lymfatickým systémem**. Uvedený obsah tvoří vyšší mastné kyseliny a triglyceridy, které jinak slouží tělu jako zásobárna energie. Část tohoto obsahu je v těle zpracována játry a následně z těla vyloučena a zbývající část je spálena ve svalových vláknech.

kavitace - zákrok

Pro koho je kavitace vhodná?

Účinky kavitace ji předurčují pro každého, kdo má problémy s váhou nebo s** celulitidou**, ale také pro ty, kteří chtějí formovat svoje tělo v partiích, které jsou pro ně problematické. Kavitace je vhodná pro ženy i muže.

Pro koho kavitace není vhodná?

Kavitaci nelze vyžít u dětí a mladistvých do osmnácti let. A to ani v případě, že jsou silní a mají problémy s váhou. Omezení platí také pro ženy v době menstruace. Ty si musí objednat jiný termín. Kavitaci nemohou podstoupit také těhotné a kojící ženy. Vyhnout se tomuto ošetření musejí lidé s vážným onemocněním jater, ledvin a sleziny. Je to z důvodu větší zátěže těchto orgánů po kavitaci, kdy se vyplavují z těla uvolněné látky. Dalšími, kdo by neměli kavitaci podstoupit, jsou lidé, kteří mají problémy s krevním oběhem, s nemocným srdcem, po bypassu nebo po transplantaci, lidé s kovovými implantáty v těle a lidé se záněty nebo infekcemi v místech, na která se přikládá sonda.** Zdravotních problémů je však celá řada a tak platí pravidlo, máte-li jakýkoli zdravotní problém, poraďte se s lékařem o vhodnosti kavitace pro vás. Může se stát, že vám ji doporučí.**

**liposukce
**

Jak se na kavitaci připravit?

Asi tři až pět dní předem je dobré dodržovat pitný režim. Tím si zajistíte, co možná nejvyšší účinky kavitace. Vypít byste měli dva a půl až tři litry tekutin denně, které se postarají o rozproudění lymfy, která hraje u kavitace významnou úlohu. Také je nutné zvýšit pohybovou aktivitu. Není nutné hned navštěvovat fitness centrum, stačí přidat pěší chůzi. Před kavitací byste se měli vyhnout jídlům, která jsou tučná a pití kávy a alkoholu. V den ošetření je vhodné přidávat si do neperlivé vody šťávu z citronu. Tato maličkost podpoří aktivitu lymfatického systému.

Před samotnou kavitací

Před provedením samotné kavitace vám změří obvod ošetřovaných partií a údaje zaznamenají. Po zákroku tyto partie opět změří a vy tak nejlépe uvidíte dosažený úbytek tuku.

Rozproudění lymfy - lymfodrenáž

Aby byl** účinek kavitace** co nejvyšší, je nutné rozproudit lymfu. Uvolnění hlavních lymfatických uzlin je důležité proto, aby rozprouděná lymfa mohla dobře odtékat a nehromadila se před uzlinami.** K tomu pomůže lymfodrenáž.** Provádí se krouživými pohyby a mírným tlakem na určených místech. Rozprouděná nymfa zlepší vyplavování tkáňového moku, odpadních látek a především uvolněného tuku z těla. Tím významně pomáhá játrům, která po kavitaci musejí zpracovat všechen uvolněný tuk.

Bezbolestná ultrazvuková liposukce – kavitace

Jakmile je** lymfodrenáž** dokončena, aplikuje se na ošetřovaná místa vodivý gel, díky kterému může ultrazvuk pronikat pod kůži. Kavitace se provádí dvěma hlavicemi, z nichž druhá je vakuová. Vakuum jemně nadzvedne povrch kůže a díky tomu je ultrazvuk v ideálním kontaktu s ošetřovanou partií těla. Celá procedura trvá necelou hodinu a budete se na ní cítit jako na masáži.

odstranění celulitidy

Důležitá je správně prováděná lymfodrenáž

** ** Po kavitaci je nutná správně prováděná lymfodrenáž, která podpoří odbourávání a vyplavování tuku. Po dobu 50 min  jsou klientovi nasazeny lymfodrenážní kalhoty a prováděna lymfodrenáž. Zkracování této procedury se rozhodně bráníme, vzhledem k tomu, že by byla narušen proces správně prováděné drenáže lymfatických cév. Před odchodem jsou klientovi znovu změřeny ošetřované partie.** Tak je vidět okamžitý výsledek.** Většinou se dosáhne při první aplikaci úbytku na objemu kolem dvou až tří centimetrů.


Doporučení po kavitaci

Po kavitaci ještě asi pět dní je nutné se vyhnout tučným jídlům, kávě a alkoholu. Je nutné dodržovat** doporučený pitný režim**. Ideální je zvýšit pohybovou aktivitu formou chůze. Aby však byla kavitace účinná trvale, je zapotřebí dodržovat správnou životosprávu a vybrat si vhodnou pohybovou aktivitu. Jen tak si udržíte pěknou postavu po celý svůj život.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10341 (magazin-zdravi.cz#9953)


Diskuze a zkušenosti

Vlasta Kukajová | 04.07.2015 16:38
Re: Ultrazvuková liposukce pod lékařským dohledem Dobrý den měla bych zájem o bližší informace a ceník ohledně kavitační liposukci. Mám problémy v partiích - břišních, boky stehna, kolena lýtka a ikd jsem nic takového nepodtoupila. Děkuji za odpověď Kukajová Vlasta


Přidat komentář