Rekondiční stoly - Praha 6

Pojem rekondiční stoly už jste asi slyšeli a zřejmě jste je už i někdy viděli. Nevíte ale, jak působí? Jak se na nich cvičí? A jaké mají účinky? Nejen odpovědi na tyto otázky vám nyní nabízíme.

Pokud má nějaký výraz předponu re-, tak to většinou symbolizuje návrat nebo obnovení. V případě rekondičních stolů by se dalo hovořit o návratu do kondice. To může být z několika důvodů. Předně, ať už provozujete jakoukoli aktivitu, tak se vaše kondice zlepšuje, tudíž se stále obnovuje. Pak ale speciálně u** rekondičních přístrojů** dochází k obnově větší flexibility i u lidí, kteří mají třeba nějaké zdravotní obtíže a díky nim nemohou provozovat určité sporty. Zde se pak nabízí takové aktivity, které pro ně nebudou zátěží a přitom je postupně navrátí do formy, kde pak budou moci provozovat běžné sporty.

Pokud tedy nejste příznivci klasického pohybu, kdy musíte zapojit a namáhat i ty skupiny svalů nebo zatěžujete páteř, tak vyzkoušejte rekondiční stoly, které vám „pomáhají cvičit".

Rekondiční stoly

Tyto stroje jsou sestaveny tak, že každý z nich se zaměřuje vždy na danou část těla a vy postupně střídáte po 10 minutách cvičení na každém z nich. Různá studia nebo centra mohou disponovat různým počtem stolů, většinou se jedná tak o 5 až 7 přístrojů, na kterých můžete formovat své tělo. Tyto stroje pak tím, že trénujete vždy po danou dobu určitou oblast, zvyšují účinek cvičení, než když provozujete klasický sport. Výhodou pak také je, že na stroji se provádí vždy daný cvik, proto víte, co máte dělat a stroj vám pomáhá cvičit. Nejedná se totiž o klasické cvičení, kde se musíte stoprocentně zapojit jenom vy, ale zde se trénuje jen daná oblast a ostatní části těla nejsou zatěžovány.

Rekondiční stoly – funkce

Fungování těchto stolů je založeno principu, že se ohýbají jeho různé části. Vy na stole jen ležíte a tím pádem se hýbe s vaším tělem, tudíž cvičíte danou skupinu svalů. Každá fáze cvičení je určena na 10 minut, tudíž se tělo trénuje rovnoměrně a nikde se nepřetěžuje. Nemyslete si ale, že cvičení není účinné, když stroj něco dělá za vás. Trénování svalů a pohyb formují tělo, nikoli zátěž. Pro příklad uvedeme třeba sklapovačky. Pokud někdo cvičí na kvantitu, tedy že např. chce udělat 100 sklapovaček najednou, tak se nějak namáhá, bolí ho to, ale přitom efekt nemusí být žádný, protože nesprávnými pozicemi, rychlostí apod. netrénuje svaly. Pokud ale udělá jenom 30, kdy se pomalu provádí cvik, svaly vibrují, zatínají se a tím pádem trénují, tak je cvičení daleko účinnější. K dobru pak ještě můžeme přidat, že správnými polohami se nezatěžuje třeba páteř, což u sklapovaček někdy pěkně bolí, když je správně neprovádíte. Rekondiční stoly jsou navíc sestaveny tak, aby se páteř nezatěžovala a navíc mají i masážní efekt.

Cvičení na rekondičních stolech navíc uvítají ti, kteří třeba pohyb tolik nemusí nebo se nemohou hýbat, ti, co mají problémy se zády, pohyblivostí nebo dýchacími obtížemi.

Rekondiční stoly – výhody

Cvičení je tolikrát účinnější, kolik stolů máte k dispozici. Tím, že se trénuje každá oblast těla zvlášť se procvičí jak hluboko uložené svaly, které zpevňují tělo, jeho držení apod., tak i svrchní svaly, které vám rýsují pěkné tvary.** Stoly vás nijak nepřetěžují**, protože se cvičí po omezenou dobu a vždy se jen trénuje daná oblast, nic víc. Při této aktivitě se zapojují jen dané svalové skupiny a nezatěžuje se páteř, klouby, cévní nebo kardiovaskulární systém. Z výše uvedeného důvodu mohou cvičení provozovat i ti, kteří mají obtíže při klasickém cvičení, ať už se jedná o bolesti způsobené sedavým zaměstnáním nebo i zdravotní komplikace. Stůl vás i uvolňuje, protože má masážní efekt.

Rekondiční stoly – cvičení

Až budete cvičit na strojích, tak si vezměte klasické sportovní oblečení jako je tričko, legíny, ponožky a také si přineste ručník. Při procesu budete cvičit celkem na více strojích (my si uvedeme šest), kdy na každém strávíte 10 minut. Pro přiblížení vám nastíníme, jaký efekt má cvičení na stole ve srovnání s klasickými cviky a kolik pohybů cvičení obnáší.

První stůl se zaměřuje hlavně na nohy. Tím se** formují stehna, odbourává se tuk a prokrvují se dolní končetiny**, což má za následek, že se při chůzi cítíte odlehčení. Rovněž se odbourávají i otoky. Takovéto cvičení se rovná 3 kilometrům svižné chůze.

Druhý stůl vytrénuje břicho a stehna a také se zaměřuje na spodní část zad. Tím se vám zpevní sedací oblast, což je často příčinou bolestí, když máte sedavé zaměstnání. Tento pohyb se rovná 90-ti cvikům typu sedy-lehy.

Třetí stůl se komplexněji zaměřuje na pohyblivost nohou, zpevňuje se břicho, boky, hýždě a rovněž se posilují spodní zádové partie. Tento větší okruh pak završí trénování těchto specifických oblastí a cviky se rovnají 900 pohybů cviků.

Čtvrtý stůl se zaměřuje spíše na zadní a problematické partie, jako jsou** hýždě, boky, stehna** a spodní část zad. Pak se přesunete i na horní část těla, kde se trénují pomocí činek paže, prsa a uvolní se vám napětí v šíjí a ramenou. Toto cvičení se rovná 1000 pohybům cviků.

U pátého stolu se už pozvolna dostáváme ke strečinku. Zde se masáží uvolňuje krční páteř a ramena, protáhnou se paže a zpevňuje se hrudní koš.

Šestý stůl už je úplná** relaxace**, protože se pomocí vibrací uvolní celé tělo, rozproudí se krev a uvolňuje se přebytečná voda

Rekondiční stoly – účinky

Proč cvičit na** rekondičních stolech? Protože se vám zpevní svaly, **zformuje a zeštíhlí tělo a jste flexibilnější plní energie a ve skvělé kondici. Posílí se rovněž opora kostry, zejména pak páteř a tím pádem se uleví od bolestí zad. Zlepší se vám látková výměna, prokrvuje se kůže, eliminuje se celulitida a vaše tělo se zbaví škodlivých látek. Zlepší se držení těla a odbourává se i napětí a stres. Rovněž se posílí srdeční a cévní systém.

Rekondiční stoly – pro koho jsou

Rekondiční stoly jsou pro ty, kteří chtějí cíleně formovat své tělo a přitom nezatěžovat jiné skupiny svalů a kostí. Pokud** chcete zhubnout, zpevnit si tělo nebo si zlepšit fyzičku**, tak rekondiční stůl je pro vás. Pak se ale nabízí i vhodnost pro ty, jež nemohou provozovat běžné sporty, protože mají nějaká omezení. To se týká lidí s dýchacími obtížemi, astmatem, se sníženou možností pohybu (ať už chronicky nebo nárazově) nebo osob s chronickými i občasnými bolestmi zad. Pak se nabízí i problémy s klouby, revmatem, osteropózou, diabetem, vysokým krevním tlakem, srdečními a cévními obtížemi atd. Každopádně se předem poraďte, zda je pro vás cvičení vhodné, pokud máte nějaké zdravotní komplikace.

Masážní přístroj Lymfoven

Jedná se o** přístrojovou lymfodrenáž**, kde probíhá střídavé působení tlaku na končetiny. Tím se podpoří cévy a proudění lymfy, což vede k odvádění toxinů a tuku. Zmírňují se tak otoky a také celulitida. Procedura spočívá v tom, že nohy vsunete do vaků, které onen tlak vytvářejí.

Vibrační plošina

Jedná se o velmi účinný přístroj, na kterém klasicky cvičíte. Protože ale pod vámi vibruje základna, tak musíte udržovat balanc a tím pádem zapojujete více a intenzivněji svaly než při klasickém sportu. Stačí tedy 10 minut, které nahradí až hodinu a půl klasického cvičení.

Solárium

Jistě víte, že solárium vám může poskytnout opálení po celý život. Výhod je ale více. Pokud se připravíte na klasické opalování v létě tím, že budete navštěvovat solárium, tak eliminujete riziko spálení. Opálení vám navíc opticky zeštíhlí figuru, při procesu se prohřívá vaše tělo a tím pádem se uvolňuje napětí. Opálení v soláriu je navíc bezpečnější než klasické opalování na slunci.

Jak vidíte, cvičení už nemusí být jen o klasických sportech, ale nové systémy jsou vyvinuty tak, aby co nejvíce zintenzivnily efekt cviku a zároveň, aby nenamáhaly tělo více, než je nutné. Objevujte proto nové metody cvičení, kde si nejen zpevníte tělo, ale rovněž si i odpočinete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10345 (magazin-zdravi.cz#9959)


Diskuze a zkušenosti

Jarmila Vodakova | 31.01.2016 19:35
Rada bych chodila na cvičení Rekondiční stoly


Přidat komentář