Redukce váhy - Poradenství Brno a okolí

Touha po štíhlé linii, redukce váhy, věčné diety, hladovění, Jo-Jo efekt, nadbytečná kila a zase znovu a znovu, urputný boj, který snad nikdy neskončí. Proč je někdo štíhlý a neohrožují ho nadbytečná kila a proč někdo „kyne“ při pohledu na suchý rohlík?

Také opakujete stále stejné dietní omyly?

O příčinách přibírání na váze se často hovoří a bývají všeobecně známé. Mezi ty nejčastější patří málo pohybu, protože, každý člověk by měl denně ujít aspoň pět kilometrů svižné chůze, aby si zachoval zdravý pohyb. Zkuste se zamyslet, kolik kilometrů denně ujdete vy? Kolikrát čekáte i několik minut na autobus nebo tramvaj, místo abyste ušli pár set metrů pěšky. Někteří z vás díky výtahu neznáte schodiště vlastního domu nebo pracoviště a vycházky do přírody odkládáte na lepší počasí. I když nemusíte mít pocit, že se přejídáte a nějaký pohyb tu také je, kila však naskakují vesele dál. Tuky, cukry, škroby, konzervanty tvoří velkou část obvyklého  jídelníčku většiny z nás. Kdo by přemýšlel nad tím, že energetická hodnota smaženého sýra s hranolkami a tatarkou, převyšuje průměrné doporučené celodenní hodnoty příjmu energie, navíc bez  vitamínů a minerálů a vlákniny.

Kolik litrů tekutiny denně opravdu vypijeme? A kolik z nich je přeslazených, přesycených oxidem uhličitým a uměle dobarvených? Kolik kofeinu, alkoholu nebo nikotinu potřebujete, abyste povzbudili své tělo jen na několik málo minut? Kolik času věnujete kvalitnímu odpočinku, kolik času věnujete spánku? A co vyvážený životní režim, který se týká i aktivního sportování, určitě ne před televizí. Otázky zní nepříjemně, ale jsou upřímné. Samozřejmě, že na naši tělesnou linii mají vliv dědičné sklony i to, na jakých potravinách jsme vyrostli. Existují i nemoci a zdravotní problémy, které nám neulehčují boj s nadbytečnými kily.

Boj s nadbytečnými kily

Někdy můžete mít opravdu pocit, že nežijete rozmařile, že zbytečně nemlsáte, máte aspoň trošku pohybu na zahrádce, chatě, na kole nebo na procházce. A přesto každým rokem vám nějaké to kilo přibude a z vaší postavy se stává těleso, které vám na sebevědomí nepřidá. Snažíte se s přibývajícími kily bojovat, ale marně. To, co se vám podaří shodit přísnou dietou, časem zase zpátky naberete a ještě nějaké kilo navíc. Znovu hladovíte, střídáte ty nejzaručenější diety, trápíte se, omezíte tuky i cukry, zapomenete na sebemenší množství alkoholu a opravdu začnete pravidelně protahovat své tělo a přesto, že něco málo shodíte, pak stop a dál už ani deko a vy ve svém úsilí polevíte. S tímto přístupem nemůžete očekávat, že kila půjdou okamžitě a natrvalo dolů. Naopak, může se stát, že nevhodně zvolenou dietou se stanete nervózními a popudlivými a některé „zdravé nebo dietní“ potraviny, na které jste dříve nebyli zvyklí, vám nemusí sednout. Tíže u žaludku, plynatost, říhání, střevní problémy, i tak může vypadat snaha o zdravý životní styl. Je to jako začarovaný kruh, dodržujete vše co byste měli, hlídáte se a přesto se  ručička na váze ani nepohne. Rezignujete, zlhostejníte nebo bojujete dál. Vždyť je o co bojovat, o naše zdravé srdce, tepny a cévy bez cholesterolu, o naše kosti, které nechtějí být přetěžovány, o pár let života navíc, plného elánu a aktivity.

Jak dosáhnout vyváženého životního stylu?

Redukce váhy přece nemusí znamenat vejít se do oblečení velikosti XS, nehovořme o dramatické změně zevnějšku. Uchovejme to dobré nebo se přibližme konfekčním velikostem, kdy nemáme problém dopnout sukni či kalhoty, aniž bychom napnutými knoflíky ohrožovali druhé. Vaše výška v centimetrech mínus jedno sto a výsledek se rovná váze, která by vám s většími či menšími odchylkami, měla odpovídat. Je to jen laický výpočet, samozřejmě, že s přibývajícími léty se mění postava a že lidé mají různé tělesné konstituce. Takto vypočítaný průměr je jen orientační, protože důležitou roli hraje** zdravotní stav, osvalení a vlastní tukové zásoby**.

Nejdůležitější je si uvědomit, že každý jedinec je osobnost a zaslouží si osobní přístup. Už to, že člověk začne uvažovat nad svým stylem života, je prvním krokem na dlouhé cestě za lepší kondicí a méně kilogramy. Pro ty, kteří začínají stále znovu nebo ocení odbornou podporu, slouží jednoduché efektivní programy pro regulaci váhy, přizpůsobené individuálním potřebám jednotlivce, podle individuální tělesné skladby a zátěže tělesné činnosti.


Program Zdravá snídaně

Samozřejmě, že je nezbytné v rámci redukce váhy nepřejídat se během dne, dodržovat pitný režim, zvýšenou tělesnou aktivitu a řídit se doporučenými radami a pokyny. Naše dobrá vůle a odhodlání bývají však po několika dnech nahlodány nechutí podřídit svůj životní styl shánění vhodných surovin i nedostatkem fantazie k samotné přípravě pokrmu. Pokud se obáváte, že výběr vhodných potravin na přípravu snídaně s vyváženým množstvím proteinu, bude časově nebo finančně náročné, je dobré využít právě služeb osobní poradkyně, která vám zajistí pravidelný přísun ověřených surovin, určených ke zdravé snídani s tím, že hodnota takové snídaně se pohybuje v částce od 23 Kč. Doporučený program zdravé snídaně je osvědčený ve více jak 60 zemích světa a samotný projekt vznikl po téměř 30 létech praxe v oblasti správné výživy. Jeho patentované produkty jsou na přírodní bázi, bez přídavků chemických přísad a barviv. Pro svou nezávadnost, bez vedlejších účinků, jsou vhodné i pro děti a lidi, kteří musejí užívat léky.

Aby redukce vaší váhy byla úspěšná a trvalá, musíte být trpěliví a hlavně důslední. Je nezbytné pravidelně a zdravě snídat. Vyvážená snídaně by měla obsahovat 20-25% z celkového denního příjmu energie, jejím úkolem je nastartovat tělo k aktivitě, dodat mu živiny a tekutiny a udržet stabilizovanou hladinu cukru v krvi. Zdravá snídaně zajistí správné fungování metabolismu a činnost střev, dostatek energie a zabrání pocitu hladu. Pokud ji vynecháme nebo naopak zvolíme nevhodnou skladbu potravin, brzy přijde pocit únavy, těžkého žaludku a doprovodných příznaků špatného zažívání. Stejně tak výběr ranního nápoje má svá pravidla, káva nebo silný černý čaj nezajistí vhodný příjem tekutin. Zdravá snídaně by měla obsahovat vyvážené množství proteinu, který zásobí organismus nezbytnými živinami a cukry, bez kolísání hladiny cukru v krvi. Díky tomu pak tělo pro získá nezbytné energie, využívá vlastní tělesné tukové zásoby. To ve svém důsledku znamená odbourávání nadbytečných tukových zásob bez následného Jo-Jo efektu.

Program redukce váhy neslibuje zázraky, je však garantem zdravého hubnutí, bez pocitu hladu a ztráty energie. Díky tomu, že ztráta nadbytečných kil je plynulá a postupná a hlavně trvalá, má vaše pleť a kůže čas, přizpůsobit se váhovému úbytku. Přírodní původ surovin programu Zdravá snídaně, nezatěžuje organismus, plně zasytí a zároveň dává pocit lehkosti. Je velice příjemné oprostit se závislosti na sladkostech či tučném jídle a hlavně to nejzásadnější je, že pocit hladovění je definitivně pryč. Navíc odpadá stres ze strachu vlastního selhání při snižování váhy a vaše podvědomí pak s chutí přijme všechny změny a kila jdou definitivně dolů. Zmizí tukové „polštářky a křidélka“, zlepší se tělesná kondice, organismus projde očistou a zároveň to vše posílí váš zdravotní stav. Díky úspěchu redukce váhy a její kontroly, získáme lepší sebevědomí i větší radost ze života.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10325 (magazin-zdravi.cz#9855)


Přidat komentář