Poradce výživy a hubnutí - Karlovarský kraj

Teplé počasí už je zde a silně se zredukuje počet vrstev oblečení, které nosíme. Že máte ze zimy odnesena i kila navíc? Tak s nimi zatočte a poraďte se s odborníky přes hubnutí a výživu.

Jak hubnout?

Není mnoho otázek, které by v lidech vyvolávaly takovou zvědavost jako právě tato. Jak zhubnout rychle a účinně? Jak mít bezchybnou figuru? A jako dodatek by bylo nejlepší sdělení – hlavně bez hladovění. Kupodivu ale ty nejúčinnější metody v sobě zahrnují ono nehladovění. V čem je tedy problém, když lidé nemohou zhubnout a přitom se netrápí hlady?

Předně, nejúčinnější je forma vyvážené stravy a pohybu. Pokud člověk hladoví, tak mu ubývají kilogramy. Je to ale svalová hmota, protože náš organismus je systém, který, když přestane získávat živiny, tak zpozorní. Začne se zásobovat a energii si bere ze svalů. Proto ten váhový úbytek, je to ale ze svalu, nikoli z tuku. Až pak dotyčný dosáhne váhového ideálu a začne jíst, tak tělo začne být postupně lačné po tom, co mu bylo nějakou dobu odpíráno. Dostaví se efekt přejídání a najednou je tu tzv. jo-jo efekt. Dostanete se na větší váhu než před zhubnutím. Proto je nutné dávat tělu pravidelně najíst. Potrava samotná pak musí být pestrá. Nemusíte jíst nutně jenom zrní a suchary,** dietní strava** může být chutná, což je mýlka některých lidí, že co je zdravé rovná se nepříliš chutné. Pokud ale alespoň omezíte cukry a tuky, tak prospějete nejen své váze, ale i celkovému zdraví. Možná namítnete, že tu stejně nechcete být do sta let, ale ideální váha není jen otázkou dlouhověkosti. Může se stát, že ve stáří budete třeba deset let upoutáni na lůžko kvůli svým stravovacím prohřeškům a to už se vám tolik líbit nebude.

Jestli chcete zhubnout, ale nedaří se vám to, tak si pořiďte někoho, kdo na vás bude dohlížet. Právě dohled a poradenství odborníků jsou těmi nejúčinnějšími cestami ke kýženému cíli.

Jak takové poradenství funguje a co vám přinese? To se dozvíte už nyní.

Poradce výživy a hubnutí

Protože každý z nás je jiný a každý organismus má svá specifika, tak na každého bude platit jiný** hubnoucí program**. Možná, že máte zkušenosti s tím, že vaše kamarádka si nemůže vynachválit nějakou dietu, ale vám daná metoda nepomohla shodit ani deko, přestože jste jej pečlivě dodržoval/a. Je to dané právě dispozicemi. Ty nejlépe odhadne odborník, jež zjistí, jaké jsou vaše tělesné parametry, stravovací návyky, zeptá se na to váš pohybový režim i na to, jaké formy hubnutí jste již vyzkoušeli a jak byly účinné. Následně vám sestaví program, kde zohlední nejen časový harmonogram vašeho všedního dne, ale může přizpůsobit i sportovní aktivity, pokud něco nezvládnete. Zhubnout jde vždy, pokud se nejedná o závažnou zdravotní komplikaci, jen je nutné vědět jak.

Poradce výživy a hubnutí – jaké jsou možnosti

Pokud se rozhodnete využít služeb odborníka na hubnutí, tak moderní technologie vám nabízejí skutečný komfort. Můžete totiž využít on-line poraden, kde jen stačí zadat dotaz do formuláře a odborníci vám pošlou odpověď buď soukromě na e-mail anebo se můžete zúčastnit diskuze na internetu. Některé servery nabízejí i přesně stanovený čas, kdy se na daném webu bude diskutovat o hubnutí a zdravé výživě.

Další cestou tzv. oťukání výživových poradců je pak možnost hromadného setkání. To nabízejí různé tématické večery či přednášky, které se konají v kulturních budovách, tělocvičnách, fitness centrech apod. Můžete si vyslechnout přednášku a odnést si základy o zdravé životosprávě, ale rovněž tu můžete nalézt svého výživového odborníka, kterého můžete následně kontaktovat ohledně pomoci váhového úbytku.

Pak se samozřejmě nabízí už přímý kontakt daného odborníka. Seznamte se s tím, co poskytuje a jaký je jeho program. Za optání nic nedáte, vy budete klient, tak chtějte vědět co nejvíce.

Poradce výživy – pro koho je vhodný?

Nabízí se prvotně lidé, kteří mají problémy s váhou, přesněji ještě s nadváhou. Shození přebytečných kilogramů trápí ženy i muže, mladé i starší. Česká republika patří k těm zemím, kde je** koncentrace obézních lidí** velmi vysoká. Nemusí to být přitom dáno tím, že se Češi živí jen typickou českou tučnou stravou. Naopak, možná by bylo lepší, kdyby měli více času na knedlíky a omáčky, jenže problém je spíše v životním stylu Čechů. Žijeme ve stresu a shonu. Ráno se nestačíme nasnídat, během dne toho rovněž moc nepozřeme a pokud ano, tak ve fast foodech a večer jsme tak unavení, že se odbydeme větším přísunem uzenin a pečiva. Důležité je tedy změnit své stravovací návyky a uvědomit si, že snídaně je základ, čas vyhrazený na oběd musíme plně využít a večer se jen zlehka zasytit něčím méně kalorickým. To se týká lidí, kteří mají problémy s nadváhou, existují ale i jiné skupiny.

Za zmínku stojí i protipól, tedy ti, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu. Je spousta lidí, kteří si stěžují, že nechtějí být kost a kůže, ale že nemohou přibrat. Zde hraje důležitou roli skladba potravin a i cvičení, aby jste nabrali svalovou hmotu. Proto nehledejte velké množství tuku či energie v potravinách, abyste díky nim přibrali. Nemusí to fungovat a třeba si zaděláte na jiné zdravotní komplikace.

Pak se nabízí i zdravá výživa pro sportovce nebo ty, kteří prostě jen chtějí žít zdravě, protože životospráva ovlivňuje i hladinu cholesterolu, onemocnění rakovinou, hrozbu infarktu a mrtvice. Pokud potřebujete sílu a kondici, tak správná strava vám pomůže.

Poradce výživy – co vás čeká?

Až se sejdete s výživovým poradcem, tak mu sdělíte svůj cíl. Chcete zhubnout? Přibrat? Toužíte znát takovou skladbu jídelníčku, která bude vyhovovat vašemu životnímu stylu? Nejen tyto cíle lidé mají. Odborník si vás přeměří, zjistí něco o vaší životosprávě a pohybu a sestaví vám speciální program. Ten se většinou skládá z pestré stravy, kdy jíte několikrát denně jen v menších porcích. Spousta lidí, kteří chtějí shodit na váze, při těchto programech najednou zjistí, že před tím vlastně jedli málo, ale takové nevhodné potraviny, které jim způsobily tukové zásoby navíc. Proto se nebojte, že budete mít hlad. Uvidíte, že najednou budete mít i větší pocit lehkosti a hned se vám budou lépe provozovat běžné denní činnosti.

Poradce výživy – jaký je výsledek?

Pokud vám během programu něco nepůjde (např. nebudete mít možnost dodržet harmonogram stravování, nebudete mít tolik času na sport nebo některé formy nezvládnete), tak se během kúry poraďte s odborníkem. Změna je vždy vhodná, jen vědět co změnit. Až budete na konci kúry, tak si vás odborník přeměří a vyvodí závěr. Pokud to bude nutné, tak budete spolupracovat nadále, abyste dosáhli ideálního jídelníčku pro vaši budoucnost. Totéž platí i u těch, kteří si jen zvykají na nový stravovací režim, i když třeba výrazný problém neřeší.

Poradce výživy a hubnutí je tu pro vás, aby vám pomohl. Můžete se na něj proto kdykoli obrátit, ať jste ještě v programu nebo nikoli. Pamatujte, že zdraví má každý jen jedno a nesprávným stylem života jej nepodpoříte. Až se vám jednou vrátí vaše zlozvyky, tak bude pozdě něco napravovat a vy budete mít život o to komplikovanější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10332 (magazin-zdravi.cz#9921)


Přidat komentář