Poradce na hubnutí a výživu - Pardubický kraj

Většina těch, kteří si přejí zhubnout, skutečně nezhubnou. Proč? Protože se trápí držením nesmyslých, krátkodobých diet. Pro trvalý úbytek váhy a formování postavy je nutné dodržovat rady výživového poradce.

Denně se trápit hladem a myšlenkou na svůj oblíbený pamlsek je možná dieta účinná, ale rozhodně ne dlouhodobá. Navíc se váš mozek zblázní a večer vás nažene do lednice, kde si přece jen něco neodpustíte. A je to tady. Kila nejdou dolů, ale naopak nahoru. A vaše trápení je ještě větší. Proto se rozhodnete, že teď skutečně budete hubnout. Naordinujete si rýžové sušenky na celý den, které bude doplňovat čaj na hubnutí a případně instantní nápoj s výstižným názvem „slim“ a nějak dál. Dopoledne si pochvalujete, jak roli na dietě perfektně zvládáte a že ani nepociťujete hlad, a už se nemůžete dočkat, až se projdete v těch úžasných červených šatech, do kterých jste se zatím po porodu vůbec nedostala. Svoji touhu chcete učinit samozřejmě co nejdříve, a tak se rozhodnete jít si po práci zaplavat. Jenže jakmile si zakusujete svoji třetí rýžovou sušenku, která má suplovat běžnou odpolední svačinu, nějak pocítíte únavu, což vás nijak nezaskočí, vzhledem k tomu, že jste v práci už několik hodin a v málo větratelné místnosti je vzduch, který nutí každého zívat a tak také unavovat. Horší je to po příchodu domů, protože únava nabrala na síle a vy usínáte. Odpočinout si musíte, o tom žádná. Ale jakmile se vzbudíte, povzbudíte i vaše chuťové pohárky, které si žádají dávku dobrot. A váš mozek vám říká, že po třech rýžových sušenkách za den si to snad i můžete dovolit. A je to tu zas. Váha nejde dolů a vy se utápíte v slzách a zarmoucení, jak je to vůbec možné.

Hubnutí v Pardubickém kraji

Chcete-li trvale a výrazně zhubnout, pak není jiná možnost, než vaši sbírku všemožných diet a receptů hubnoucích fíglů vyhodit a nechat si poradit od pravého odborníka. Nic proti ženským časopisům, které nabízí celoročně abecedu diet, jenže musíte uznat, že některé držet je opravdu nemožné. Nejde ani tak o vůli člověka, ale o pestrost, která většině těchto rádoby úžasných diet jednoduše chybí. Taková dieta se prostě věčně držet nedá a i když ji zkusíte a po pár týdnech skutečně pocítíte pozitivní výsledek, najetím na normální bezdietní režim se vaše váha dostane na původní hodnotu a spolu s ní často i něco navíc. To, co jste právě prodělala je takzvaný jo–jo efekt a je typický pro krátkodobé diety.

Rozdíl mezi krátkodobou a dlouhodobou dietou

Krátkodobá dieta je z pohledu toužícího po dokonalém těle lákavější, neboť velice brzy je výsledek diety znát. Její scénář je sice poněkud krutý a jednotvárný, za to se již za týden bez problémů vejdete do dříve těsných kalhot. A to je povzbudivý element k tomu, aby ještě týden držitel diety a vydržel a přijal pak zaslouženou odměnu v podobě vytoužené postavy. To je vše výborné a jistě po takové dietě prahne každý. Jenže. Ihned po dosažení potřebné váhy přestane každý dietu držet, což je logické, ale pro tělo to znamená návrat k původní velikosti, někdy i s nějakým tím gramem či kilogramem navíc. To, co tu bylo právě popsáno, je tzv. jo–jo efekt, a je typickým pro krátkodobou dietu. Prakticky je to nerozlučná dvojka. Proč to tak nastává? Jednoduše při drastickém a krátkodobém hubnutí nepřijdete ani tak o tuky jako spíš o vodu a svalovou hmotu. Naše tělo je tak chytré, že aktivuje celý systém, aby organismus přežil. Takže když tělo přijímá jen minimální část potravy možnou k přežití, tělo vyčkává, střeží si své tukové zásoby, a když musí, sáhne právě po vodě a svalové hmotě. A jakmile se najede z nouzového opět na normální režim, tělo začne s vervou shromažďovat všechen možný tuk do zásob, aby v případě dalšího nouzového režimu mohlo tělo fungovat.

Zdravá výživa Pardubickém kraji

To dlouhodobá dieta je sice pro většinu osob nepohodlná, omezující a skličující, neboť zprvu není vidět výsledek. Jedině v tom, že má člověk omezené potraviny, které ano, které ne a naprogramované jejich jednotlivé kombinace tak, aby tělo dostalo všechny možné a potřebné živiny za nejmenší možný počet kalorií. Při dlouhodobé dietě se vždy doporučuje tělesný pohyb, což neznamená, že musíte začít plnit fitness centra od rána do večera, ale například místo jízdy výtahem zvolit cestu po schodech, navečer jít na procházku apod. Výsledek diety, která se nevztahuje pouze na jídlo je znát po dlouhé době, za to je tento výsledek trvalý (za předpokladu, že se nyní nezačnete cpát, co se do vás vejde).

Výživový poradce

Jestliže jste se rozhodli skutečně hubnout, není nic lepšího než kontaktovat odborníka na výživu, který po konzultaci a několika základních vyšetřeních stanoví dietu na míru tak, aby cíleně působila a přitom vaše tělo nestrádalo.

**Hubnutí a výživa Pardubický kraj
**

A nejde jen o hubnutí, výživového poradce je vhodné kontaktovat vůbec při potřebě změny životosprávy. Chcete-li být v kondici, být šťastní a vitální, cítit se zdravě a svěže, není nic jednoduššího, než se obrátit na výše uvedený kontakt a s paní, která je odborníkem na výživu se poradit.

Jestliže stále váháte, je nutno si připomenout fakt, že i když zatím vzdáleně, tak i přesto se blíží plavková sezona. A právě nyní je nejlepší začít pro svou postavu a tělo něco dělat. V červenci bude již na hubnutí do plavek pozdě, pokud tedy nebudete mít na mysli hubnutí do plavek až na další rok.

Pokud má člověk vytouženou postavu a ve svém těle se cítí dobře, je to na něm znát. Je přirozeně sebevědomý, zdravý, silný, vitální. Má zdravou pleť a vlasy. Je se sebou naprosto spokojený a tak se mu daří i v zaměstnání, v osobním i společenském životě. Kdežto na druhé straně člověk, který se týrá nesmyslnými dietami, následně bez nedostatku potřebných živin usíná, nesoustředí se, nestíhá a v práci není s to, podávat stoprocentní výkony. Navíc je jeho pleť nezdravého vzhledu, buď se moc mastí, nebo je přespříliš suchá, vyskytují se pupínky, vlasy padají, rychle se mastí, nehty lámou a třepí. A to je jen základní výčet. Toto chcete? Určitě ne. Proto tomu předejděte a to hned kontaktováním** výživové poradkyně**.

Zdravá strava Pardubický kraj

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10339 (magazin-zdravi.cz#9943)


Přidat komentář