Neinvazivní liposukce a ošetření těla

S nadcházejícími teplými měsíci přichází i momenty, kdy více odhalujeme tělo. Trápí vás ostych, protože máte kila navíc? Tak využijte neinvazivní liposukce, která je nejen trendem, ale i příjemnou procedurou.

Co obnáší neinvazivní metody?

Procedury, které se nazývají neinvazivní, v sobě obsahují praktiky, které účinně ošetřují a zkrášlují tělo, ale zároveň do něj nijak nezasahují. Bez použití skalpelu či jiných nástrojů, které posléze mohou zanechat jizvy nebo podlitiny a bolestivé pocity. Neinvazivní metody se provádějí za pomocí přístrojů, které se dotýkají pokožky na jejím povrchu, ale svoji intenzitou prostupují do hlubších struktur. K tomu se využívá účinků více faktorů, z nichž můžeme jmenovat pulsní metody ultrazvuku, péče laserem nebo stimulace pomocí světla apod. Tyto účinky se pak využívají zejména v oblasti hubnutí nebo omlazení. V zásadě totiž dochází k aktivaci podkožních buněk, které začínají pracovat. Kůže se následně prokrvuje, omlazuje a obnovuje. Dle specifikace pak probíhá i daný proces. V případě hubnutí, tedy neinvazivní liposukce, se odbourávají tukové buňky, které se následně vylučují ven a v případě omlazení se zase pomocí obnovy eliminují vrásky. Metody jsou navíc velmi příjemné, relaxační a můžete si dopřát i další služby, které kosmetická studia nabízí.

Neinvazivní liposukce přístrojem LiPoint Cavi C-12

Tato metoda, zvaná též kavitace nebo metoda 3. generace, je moderní procedurou, která si získává oblibu zejména proto, že nezasahuje do těla, je bezbolestná a má méně kontraindikací než klasická liposukce. Konrétně kavitace je pak založena na účinku ultrazvukových vln.

Pro koho je kavitace vhodná

Všeobecně platí, že kavitaci mohou podstoupit dospělí lidé, tedy ženy i muži ve věku od 18 do 75 let. Zejména ta horní hranice se ale může lišit v závislosti na kondici daného klienta.

Kontraindikace kavitace jsou pak pro lidi se srdečními chorobami, po transplantacích a s bypassem, záněty nebo infekčními onemocněními v místě aplikace, cévními poruchami a aterosklerózou, osoby s vysokou hladinou cholesterolu nebo tromboflebitidou. Zákrok by neměli podstoupit ani lidé užívající léky proti srážlivosti krve, ti, kteří mají kovové implantáty v těle nebo trpící vážnými jaterními a ledvinovými onemocněními a ženy, které zrovna menstruují nebo jsou těhotné. Zároveň nutno podotknout, že jako klasická liposukce, tak ani** kavitace není vhodná** pro patologicky obézní lidi, kde se jedná již o zdravotní problém, zatímco liposukce je estetický zákrok, který formuje tělo.

přístroj liposukce

Neinvazivní liposukce - průběh zákroku

Před samotnou procedurou nejprve projdete konzultací, kde se jednak zhodnotí váš zdravotní stav, a také se vám změří ošetřované partie, aby bylo možno pozorovat výsledky následného zákroku. Následně proběhne zákrok samotný.

Na tělo se vám nanese speciální olej a pomocí přístroje LiPoint Cavi C-12 se krouživými pohyby a mírným tlakem provede masáž postižených částí těla. Aplikátor přístroje při tom ochlazuje povrch kůže, reguluje její teplotu a tím ji ochraňuje. Ultrazvuk pak působí hluboko do struktur pokožky, kde se uvolňují tukové buňky, které se takto snadněji vybízejí k odstranění. Zároveň se urychluje metabolismus a následnou lymfodrenáží se uvolňují vyloučené tuky z těla ven. Celý zákrok trvá asi hodinu. Protože se jedná o neinvazivní metodu, tak je nutné ji opakovat vícekrát dle rozsahu postižení.

průběh kavitace

Účinky bezbolestné liposukce

Tato metoda hlavně odstraňuje nadbytečné kilogramy a tvaruje postavu i tam, kde se např. běžným cvičením těžko odstraňují nadbytečné tuky (např. u typů postavy zvané hruška). Zároveň se eliminuje výskyt celulitidy, zpevňuje se pevnost a pružnost kůže a její barva či struktura. Výsledky jsou viditelné již po prvním ošetření, protože ztráta v obvodu může být až 5 centimetrů.

Bezbolestná liposukce – co dodržovat před ošetřením

Procedura nevyžaduje striktní dietu, ale přeci jenom byste měli před zákrokem jíst vyváženou stravu, dodržovat pitný režim (3 až 4 litry tekutin denně 3 dny před návštěvou). Pitný režim je důležitý hlavně proto, aby se odplavily uvolněné tukové buňky z těla ven. I během docházení na procedury je dobré si upravit životosprávu. Liposukce, ať už je invazivní či neinvazivní, sice intenzivněji pomůže odstranit tuky, ale k udržení vaší figury už musíte přispět i vlastní pílí.

hubnutí

Ošetření těla a lymfodrenáž

Tyto metody jsou doprovodným efektem liposukce. Jak již bylo zmíněno, tak po odbourání tuků se v kavitaci využívá i** lymfodrenáže,** která odplaví zničené tuky. Samotná lymfodrenáž je pak založena na tom, že rozruší tukovou tkáň, která se rozpadne na buňky a je vybuzena k vyloučení lymfatickými cestami (tedy mízou a následně močí). Lymfodrenáž samotná se pak využívá spíše k eliminaci celulitidy. Obdobně jsou na tom i další služby v péči o tělo, jako jsou metody zvané Purity (s detoxikačním a drenážním účinkem),** Drencell** (s lipolityckým účinkem proti celulitidě a k posílení kapilár), Lipocell (s lipolotyckým účinkem proti celulitidě a snížení objemu) a Silhouette (s modelujícím, zpevňovacím a osvěžujícím účinkem).

Kosmetické služby

Kosmetické služby, které nabízejí různé salony, se rozrůstají do velkých počtů, proto záleží na daném salonu. Mezi tyto služby pak můžeme zahrnout i estetické zákroky, což už jsou metody mezi klasickou kosmetikou a plastickou chirurgií.

Kosmetika

Klasické kosmetické služby v sobě zahrnují péči o kteroukoli pleť, ať se jedná o mladou či zralou pokožku a je jedno, zda se aplikuje u žen nebo mužů. Kosmetické služby obsahují čištění pleti, masáž kůže, aplikace kúr, sér a krémů. Provádí se rovněž složitější zákroky, jako je aplikace chemického peelingu, který odstraňuje svrchní starší struktury kůže, což pomáhá eliminaci akné i vrásek. Stejně tak se nabízí i ošetření specifik jako je pigmentace kůže. Mezi další kosmetické služby pak patří depilace, barvení řas a obočí či klasické líčení dekorativní kosmetikou a poradenství.

Manikúra a pedikúra

Péče o ruce a nohy. Změkčování pokožky na těchto končetinách slouží jednak k esteticky přijatelnému vzhledu a také se eliminují bolestivé komplikace se zatvrdlou kůží. Hladká a pevná kůže pak vypovídá nejen o tom, jak o sebe pečujete, ale naznačuje i váš věk. K masážím, zábalům a ošetření pak lze přiřadit i modeláž nehtů na rukou i nohou, když ty vaše vlastní nemáte kvalitní nebo nemáte tolik času na jejich údržbu.

Masáže

Uvolnění svalů a kloubů pomocí hnětení rukama, relaxační účinky aromatických výparů různých produktů (např. masáž čokoládou) nebo hloubkové ošetření vnitřních orgánů, které jsou vybuzeny baňkami či lávovými kameny. Masáže dnes dosáhly větší sofistikovanosti, které nejen uvolní tělo a mysl, ale pomohou i od zdravotních problémů, které vycházejí od vnitřních orgánů.

Ošetření pleti ultrazvukem

Ultrazvuk nebo galvanický proud pomáhají odstraňovat svrchní a starší struktury kůže a přístroje následně vpravují do kůže kosmetické přípravky. Ta díky tomu snadněji přijímá účinky a snadněji se obnovuje.

Přístroj IPL Anthélia

Výhodou tohoto přístroje je multifunkčnost. Může se jednat o trvalou depilaci, odstranění žilek a pigmentových skvrn, omlazení pleti nebo se zlepší stav strií, jizev a akné. Přístroj vysílá světlo, jež absorbuje dané zbarvení dle specifikace problému (např. melanin ve tmavých chlupech či tmavé zbarvení kůže apod.). Tím, jak světlo pohltí jiné zbarvení kůže, tak se rozruší daný problém, ať už se jedná o zničení chlupu nebo zúžení žilky atd.

Biostimulační laser

Systém má schopnost omlazovací a čistící procedury, kdy se za pomocí mléčných enzymů laktoferrinu a laktoperoxidázy omlazuje a zpevňuje pleť obličeje či dekoltu, vyhlazuje se vějířkovitý typ vrásek, léčí se nečistá pleť, pubertální a postpubertální trudovitost či akné.

Permanentní make-up

Tato metoda je vhodná pro ty, kteří nemají rádi denní líčení nebo mají alergii na kosmetiku. V případě permanentního make-upu odpadají dennodenní starosti s líčením a navíc vypadáte pořad upraveně. Permanentní make-up navíc není trvalý, takže se nemusíte obávat, že líčení vám zůstane jako klasické tetování.

tetování

Biosolárium Turbo Ergoline 450

Solárium dopomáhá nejen k opálenému odstínu kůže. Tím, že je pokožka tmavší, vypadá i štíhlejší a více sexy. Zároveň se vám prohřívá tělo a účinky kvalitního solária jsou kvalitnější než klasického UV záření.

Více služeb v oblasti kosmetiky vám poskytují komfort, kdy nemusíte chodit od jednoho salonu k druhému. Vše si můžete dopřát najednou tam, kde to znáte. Regenerace a odpočinek povzbudí nejen vaše tělo po povrchu, ale i psychiku, což vás vybudí novou energií.

turbo soláriumsoláko

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10328 (magazin-zdravi.cz#9912)


Přidat komentář