Jak souvisí fruktóza s nadváhou?

Podle expertů má fruktóza vliv na průběh výměny látkové v těle. Při nadměrné konzumaci nápojů slazených právě fruktózou rostou zásoby tělesného tuku, který se neumí odbourávat běžným způsobem.

Fruktóza a kila navíc

Německými vědci a pokusy na zvířatech bylo zjištěno, že fruktóza úzce souvisí s nadbytečnými kily. Fruktóza obsažená v ovoci nebezpečná není, ale slazené nápoje jsou na tom hůře.

Mnohé limonády jsou navíc bohatým zdrojem „éček”, které negativně ovlivňují stav vašeho organismu. Tělo však můžete zbavit všech škodlivých látek detoxikací.

Potvrzeno studii

Studie amerických výzkumníků říká, že za posledních dvacet let stouplo v potravinářském průmyslu používání kukuřičného sirupu jako sladidla až o 1000%! Tím se výrazně zvýšil i počet obézních lidí.

Jakým způsobem ovlivňuje fruktóza

Podle expertů má fruktóza vliv na průběh výměny látkové v těle. Při nadměrné konzumaci nápojů slazených právě fruktózou rostou zásoby tělesného tuku, který se neumí odbourávat běžným způsobem.

Zeštíhlující nápoj

Připravte si nápoj léta zcela bez konzervačních látek a bez zrádné fruktózy. Tady máte recept: Potřebujete 1 l vody, 500 g čerstvého ovoce dle chuti, 2 polévkové lžíce citrónové šťávy a lžíci medu. Ovoce s medem rozmixujte, promíchejte s vodou a ihned podávejte.

Vyzkoušejte zeštíhlující minerální kúru

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10306 (magazin-zdravi.cz#6979)


Přidat komentář