Jak si udržet pevné břicho

Pokud u snídaně vypijete kávu, černý čaj nebo některé silně kyselé ovocné nápoje, tak vysoce podpoříte nadýmání. Naopak bylinný, mátový nebo zelený čaj trávení podporují a urychlují. Důležitý je samozřejmě i správný pitný režim.

Něco osvěžujícího a zdravého

Ovoce je potravina, která se velmi rychle stráví. Když se ovoce podává až po nějakém větším jídle, zvětší obsah střev i žaludku. Ve střevech začne kvasit a vytvoří se plyny. Ty břicho nafouknou a vznikne bolest.

Ne všechny tekutiny

Pokud u snídaně vypijete kávu, černý čaj nebo některé silně kyselé ovocné nápoje, tak vysoce podpoříte nadýmání. Naopak bylinný, mátový nebo zelený čaj trávení podporují a urychlují. Důležitý je samozřejmě i správný pitný režim. Nepijte velké množství najednou, ale třeba během dvou hodin, sklenici po doušcích. Lze tak vypít dva litry tekutin, potřebných pro odplavení škodlivých látek z těla.

Z minerálních látek - sodík a draslík

Důležitý je také poměr mezi sodíkem a draslíkem. Sodík, který je obsažený např. v kuchyňské soli, váže v těle vodu a způsobuje otoky. Draslík zase umožňuje vylučování vody z organismu. To znamená, že je třeba omezit příjem sodíku a zvýšit příjem potravin, bohatých na draslík (banány, špenát, kuřata, fazole).

Zpevnění břicha

Pro posílení břišní stěny je účinná masáž břicha, která se provádí plochou dlaně ve směru hodinových ručiček. Osvědčují se i cviky, u nichž se břicho rychle stahuje a uvolňuje (např. prudkými a krátkými nádechy). Svaly na bříšku zpevníte třeba sedy lehy.

Odstranění nadýmání

Ploché břicho se Vám podaří udržet, pokud odstraníte nadýmání a zácpu, způsobenou zvýšenou konzumací potravin s vlákninou. V nejlepším případě jezte ovoce se slupkou, zejména jablka a hrušky.

Vyčištění těla od toxinů

Zácpa nebo nadýmání mohou být způsobeny také přítomností toxinů ve vašem těle. Zbavit se jich můžete detoxikací. Šetrnou detoxikační kúrou se zeštíhlujícími účinky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10309 (magazin-zdravi.cz#7227)


Přidat komentář