Jak na zdravé hubnutí

Perfektní a štíhlá postava je snem většiny lidí, zejména pak žen. Ne vždy jsou však hubnoucí pokusy úspěšné. A pakliže jsou, po dokončení rázné redukční diety jsou kila zpět a obvykle je jich více, než bylo na počátku. Co děláme špatně?

** ** Tlačíme moc na pilu a nemáme vytrvalost.

Dva základní typy hubnutí** **

První je, co se času týče, velice uspokojivé – za měsíc jsou viditelná kila pryč, konfekční velikost se zmenší o dvě či více čísel, takže je naše radost z výsledku velká. Což nás vede k tomu přejít z nouzového režimu, obsahujícího stravu o zrníčkách, dietních nápojích a rýžových sušenkách bez chuti na klasickou stravu tak, jak jsme zvyklí, bez omezení. Jsme spokojení, tak co bychom se neodměnili a nedopřáli si po týdnech utrpení konečně normální jídlo. Jenže! Již po pár týdnech propadáme opětovné depresi z nadbytečných kilogramů, neboť se nám původní váha vrátila. A dokonce snad i s nějakými kily navíc. To, co jsme právě prožili, je takzvaný jo-jo efekt a je běžným jevem při drastických, krátkodobých dietách a to i přesto, že se po tomto období nepřejídáme. Pokud bychom si výslednou váhu chtěli udržet, museli bychom tuto dietu držet donekonečna. Někomu to možná vyhovuje, ale jistě většina bude opačného názoru, už jen proto, že ani tělo samo tuto redukci těžko zvládá.

V tomto případě je výhodnější se přiklonit k druhému typu hubnutí, které je sice zdlouhavější, ale přesto je již po prvních týdnech znát výsledek a kila jdou dolů a natrvalo (samozřejmě se počítá s tím, že po programu se klient nevrátí k nezdravému stravovacímu režimu).

Proč hubneme?

A na závěr si ještě jednou srovnejme v hlavě důvody redukce tělesné váhy. Pokud chcete zhubnout, protože se chcete cítit ve svém těle lépe, je to jedině dobře. Člověk má pak lepší náladu, tudíž je psychicky vyrovnán, lépe zvládá práci a daří se mu i v osobním a soukromém životě.

Vážnějším důvodem proč hubnout je samotné zdraví. Jestliže trpíte nadváhou, či jste dokonce obézní,** redukci váhy** nepodceňujte a začněte hned. Nejenže je zde vysoká pravděpodobnost vzniku vážných onemocnění, jako jsou cukrovky, onemocnění srdce, cév, pohybové soustavy, ale také rakoviny, ale i samotná léčba těchto nemocí je složitější. I nejmodernější technika se přes tělesný tuk velice složitě dostává a odhalení vážných nemocí tak může přijít až je pozdě.

Pokud je obézní mladá žena, toužící po miminku, které se však nedaří zplodit, je velice pravděpodobné, že příčinnou zabraňující početí je právě obezita.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10322 (magazin-zdravi.cz#9829)


Přidat komentář