Fámy o dietách

Light potraviny mají sice snížený obsah tuku nebo cukru, ale jsou nahrazeny jinými sladidly či tuky. V light jogurtu je místo cukru sladidlo, místo tuku želatina a doplňující látky. Navíc umělá sladidla podporují chuť na sladké!

Čím méně budu jíst, tím budu hubenější

Organismus ráno potřebuje doplnit energii. Pokud se nenasnídáte, budete unavení a oběd i večeři si dáte mnohem dříve. Celý stravovací systém se vám posune a nakonec toho sníte ještě více než jste měla v úmyslu. Navíc, pokud tělu nedodáváte stravu pravidelně, organismus neví, kdy mu dáte další potravu a uloží si většinu do tukové tkáně. Přitom stačí sníst ráno jen něco málo, třeba bílý jogurt nebo celozrnný rohlík se sýrem.

Lehká večeře

Pokud večer nic nesníte, ráno budete mít větší hlad a budete prázdno v žaludku doplňovat přes den. Důležité je nejíst zhruba poslední dvě hodiny před spaním. Večeře by měla být lehce stravitelná.

Hladověním ke kráse

Vůbec ne. Pokud hubnete a trpíte přitom hlady, zvyšuje se riziko, že nevydržíte, vrhnete se na ledničku a za pár dní vážíte víc než před dietou. Nebo utrpení jednoduše nevydržíte a své úsilí vzdáte.

Po všech dietních potravinách se hubne

Tyto potraviny mají hodně kalorií, takže zárukou zhubnutí nejsou. Navíc po nich dostanete ryhle znovu hlad.

Když budu light, budu fajn

Light potraviny mají sice snížený obsah tuku nebo cukru, ale jsou nahrazeny jinými sladidly či tuky. V light jogurtu je místo cukru sladidlo, místo tuku želatina a doplňující látky. Navíc umělá sladidla podporují chuť na sladké!

Bez sladkostí zhubnu

Pokud jste zvyklí jíst hodně sladkostí a pak přestanete, opravdu zhubnete. Jakmile se ale vrátíte ke svému původnímu režimu, vrátíte se i na původní váhu. Nemusíte sladké vynechat úplně, o to větší pak na něj budete mít chuť. Dobré je snížit jeho příjem na minimum a pokusit se jej nahradit zdravější variantou, třeba sušeným ovocem.

Zdravá hodnota

Jste na omylu. Např. energetická hodnota světlého a tmavého pečiva není moc rozdílná, rozdíl je však v obsahu živin.

Za všechno může genetická výbava, já za to nemohu

Ve většině případů se dědí špatný životní styl, ne nadváha samotná. Rodiče, které pohyb zrovna dvakrát nemilují a dávají raději přednost hamburgerům než salátům, přenášejí automaticky své zvyky na potomky. To však neznamená, že by dítě v dospělém věku nebylo schopno tyto zvyky změnit.

Cvičení k hubnutí

Pomáhá, ale jen při správné intenzitě a bez jeho zanedbávání. Máte-li pocit, že vám nepomáhá posilování, zkuste třeba aerobik. Každému vyhovuje jiný druh cvičení. Ze začátku se snažte nepřepínat, obtížnost a četnost cviků zvyšujte postupně. Pokud budete po týdnů ležet v posteli s nataženými svaly, s největší pravděpodobností cvičení vzdáte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10307 (magazin-zdravi.cz#7196)


Přidat komentář