Detoxikace, minipůsty a monodiety

Detoxikační kúra. Minipůst nebo monodietu. Masáže kartáčkem. Příprava na minipůst nebo monodietu. Snídaně je prvním jídlem po nočním půstu. Monodiety jsou výborným startem k detoxikaci. Výběr diet. Ovocná - zeleninová monodieta.

Detoxikační kúra

Jsou-li dodržovány pravidelně, mohou být minipůsty a monodiety natolik účinné, že nemusíte dodržovat jiné programy, nebo je můžete zařadit jako součást udržovacího plánu, abyste osvěžili předchozí, ale delší detoxikační kúru.

Detoxikace mladý ječmen

Minipůst nebo monodietu

stačí dodržovat jeden či dva dny a můžete si vybrat z přísného režimu nebo mírnějšího přístupu, který lze zkombinovat s prací. Krátkost programu znamená, že se u vás nerozvinou nepříjemné vedlejší účinky, ale je důležité minimalizovat jakékoliv symptomy, které by se mohly vyskytnout - a to vypitím nejméně šesti až osmi sklenic vody za den. Rovněž prospějete svému organizmu, pokud zbavíte své tělo „toxického nákladu”, nebo jej alespoň zredukujete.

Masáže kartáčkem

Přestože jsou tyto programy tak krátké, prospějí vám i tím, že do nich zařadíte i masírování pokožky kartáčkem, hydroterapii nebo relaxaci. Nenáročné cvičení, nejlépe na čerstvém vzduchu, také pomáhá. Měli byste vyhledat odbornou radu, chceteli minipůsty či monodiety prodloužit na více dnů.

Příprava na minipůst nebo monodietu

Přečtěte si program a nakupte potraviny a další věci, které budete potřebovat - např. kartáček na pokožku či masážní a aromaterapeutické oleje - podle toho, jaké další kúry jste si vybrali. Také byste si měli koupit neperlivou minerální vodu nebo nový filtr na vodu, minerální a vitaminové doplňky a jitrocel blešníkový nebo lněné semínko.

Večer a minipůst

Večer před minipůstem nebo monodietou povečeřte dříve. Večeře by měla být lehká, například salát nebo lehce povařená zelenina s pečeným bramborem nebo porcí hnědé rýže nebo jáhel. Jako první chod si můžete dát zeleninovou polévku, nebo ji nahradit dezertem ve formě jednoho či dvou kousků syrového nebo podušeného ovoce. Během večera vypijte hodně vody, dejte si hydroterapeutickou kúru nebo masáž a jděte brzy spát.

Minipůst - musíte vydržet

Jen málo lidí zvyklých jíst třikrát denně může být nadšeno z myšlenky nejíst vůbec, dokonce i po tak krátkou dobu, jako je jeden den, ale takový půst je přece běžný, máte-li například chřipku nebo podrážděný žaludek. Tím, že po tělu nechcete, aby několik hodin trávilo potravu, mu dovolíte vypořádat se s jakýmkoliv nadměrným nákladem toxinů.

Snídaně je prvním jídlem po nočním půstu

který jste prodloužili tím, že jste den předtím brzy večeřeli, a můžete jej prodloužit až do oběda, dáte-li si během dopoledne jen vodu s několika plátky chemicky neošetřeného citronu nebo limetky nebo s jejich šťávou, jsou-li chemicky ošetřené. Nebo si můžete dát čerstvou zeleninovou šťávu. Pokud všechny tyto možnosti spojíte, pak snadno překonáte 18-20hodinový půst, a tuto kúru můžete opakovat každý týden- nebo několikrát za měsíc.

Půst přerušte v poledne

nebo brzy ráno lehkým jídlem, například salátem nebo lehce povařenou zeleninou s pečeným bramborem, porcí rýže nebo jáhel a kouskem ovoce. Večer si dejte zase salát nebo lehce podušenou zeleninu s rybou, drůbeží (bez kůže) a vajíčkem, nebo vegetariánské jídlo a trochu čerstvého ovoce.

Alternativou minipůstu

je sníst jen jedno jídlo denně a přes den pít hodně vody, zeleninové šťávy nebo bylinkového čaje. K jídlu si můžete dát rybu, nebo hnědou rýži či jáhly s dušenou zeleninou nebo salátem a čerstvé ovoce. Takové jídlo je nejlépe sníst odpoledne.

Monodiety jsou výborným startem k detoxikaci

Monodiety mohou být výborným startem k detoxikaci, zejména pro ty, kdo trpí na hypoglykemii (nízká hladina cukru v krvi), protože mohou jíst několik potravin, které obsahují škroby nebo pomalu se uvolňující cukry. Tím, že budete jíst den či dva jen jeden druh potravin, snížíte toxický náklad, který jste naložili na své tělo. Výsledky detoxikace mohou být velmi překvapující.

Výběr diet

Vyberte si mezi dietou ze syrových nebo vařených jednodruhových potravin, nejlépe biopotravin. Zvolíte-li syrové potraviny, můžete sníst denně až 11/2 kg jednoho druhu ovoce1/2 kg brambor, nebo až 1/2 kg hnědé rýže, pohanky nebo jáhel. Vyberete-li si cereálie, pomohou vám nebo zeleniny. Vařená dieta zahrnuje buď 1 - 1snížit krevní tlak. Vařte je jen ve vodě, ale každou porci můžete ochutit lžící kvalitního olivového oleje a citrónovou nebo limetkovou šťávou.

Ovocná - zeleninová monodieta

Suroviny pro ovocnou nebo zeleninovou monodietu:

  • Jablka: snižují cholesterol a jsou bohaté na vlákninu.
  • Hroznové víno: je bohaté na draslík a pomalu uvolňuje cukry.
  • Hrušky: jsou bohaté na vlákninu, vitamin C a draslík.
  • Papája: obsahuje enzymy, které pomáhají při trávení.
  • Mrkev: pomáhá při nadýmání a pálení žáhy.
  • Celer: je močopudný čímž podporuje detoxikaci a snižuje krevní tlak.

Po monodietě

Na konci své monodiety znovu začněte postupně obohacovat jídelníček, nespěchejte s těžkými jídly, měli byste potíže s nadýmáním. Snídejte čerstvé ovoce, nízkotučný jogurt a trochu medu. K obědu si dejte salát s přírodním sýrem (cottage) nebo tofu a čerstvé ovoce. K tomu pečený brambor nebo porci rýže či jáhel, máte-li hlad. Večer si krátce osmažte nebo poduste zeleninu s rybou, drůbeží (bez kůže), tofu nebo náhražkou masa. Jako dezert si dejte čerstvé nebo dušené ovoce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10304 (magazin-zdravi.cz#5383)


Přidat komentář