Centrum redukce váhy

Obezita se stává velkým problémem dnešní doby. Cvičíte, správně jíte, a přesto nehubnete? Odborník v oblasti stravování – výživový poradce, vám může s tímto problémem pomoci. Individuální program vám pomůže při redukci váhy.

Myslíte to s hubnutím opravdu vážně? Pokud jste rozhodnuti konečně zdravě, bezpečně a dlouhodobě zhubnout, pak jste na správné adrese. Kompletní program paní Ševčíkové má účinky na redukci přebytečných kilogramů, zapříčiněných nesprávným stravováním, zlepšení kondice, eliminaci únavy a nedostatku energie.

Máte nadváhu, protože jste nejedli dost!

To je pravda. Nejedli jste dostatek něčeho, co je pro naše tělo základní. Vašemu tělu schází něco, co potřebuje k tomu, aby bylo silné a zdravé – základní vyvážená výživa.Takže, aby přežilo a žilo s nedostatečným přísunem živin, které mu dáváte, Vaše tělo dělá tři věci:

  • První: Zpomalí Váš metabolismus, aby Vás učinilo méně aktivní. Tímto způsobem uchovává energii a zbývající vzácné výživné látky. Proto se cítíte unavení.

  • Druhá: Jako následek zpomaleného metabolismu začíná uskladňovat více tuků, protože si myslí, že hladoví.

  • Třetí: Jestliže má Vaše tělo nedostatek živin (dokonce i jedné jediné mikroživiny, která má udržet zdravé Vaše vlasy), tak to způsobí, že to „zesílí“ Váš hlad a chutě a doufá, že budete jíst potřebné živiny. Samozřejmě, že většinou sáhnete po nějaké dobrotě, po polotovaru nebo po podobném na živiny chudém jídle, které způsobilo nedostatek živin na začátku! Takže tím prodloužíte problém, zatímco ztrácíte zdraví, životní energii a pokračujete v nabírání váhy.

Diety, omezení jídla, dělená strava, hypnóza, prášky na potlačení hladu apod.. potlačují jen příznaky.. tělo se zhoršuje díky nedostatku živin vyplývajícího z omezení jídla. Další významný problém je masivní úbytek svaloviny souběžně s úbytkem tuků. Takže když znovu váhu naberete (což se nazývá JO-JO příznak), tak přiberete jen tuky (pokud přitom necvičíte jak blázen). Takže skončíte s ochablým tělem, které je ještě v horší kondici, než když jste začali. Plus se to podepíše i na Vašem zdraví, protože máte dokonce i méně živin k obnově Vašich buněk, což je ta počáteční příčina, proč jste přibrali váhu.

Co je odpověď?

Potřebujete odstranit příčinu obezity na buněčné úrovni. Což Vám umožní se rychle zbavit tuků se zdravými návyky a udržet si stále ideální váhu. Náš program je speciálně zaměřen na příčinu problému. Funguje na buněčné úrovni a rychle zregeneruje Vaše tělo a obrátí podmínky, které způsobily přibrání váhy. Výsledek je rapidní úbytek váhy, dramatický nárůst energie a vitality a zářivost, kterou Vaši přátelé a rodina zaznamená už za několik dní.


Váš život se změní k lepšímu.

Miliardy lidí na celém světě jsou obézní vlivem nedostatečné výživy a sedavého životního stylu. Snadno dostupné potraviny často neobsahují základní živiny na rozdíl od těch, které jsou obsaženy ve výživných potravinách, jako je ovoce, zelenina a další. Lidé nemusí být neaktivní, obézní a nespokojeni se svou výživou a postavou. Nejlepší cesta k aktivnímu životnímu stylu začíná u vyvážené výživy. Když hledáte odborníka přes zdravou stravu a výživu, vyhledejte výživového poradce. Podporuje zdravý životní styl, který kombinuje vyváženou výživu a každodenní aktivitu.

Obezita se stává závažným problémem ve všech vyspělých státech. Můžeme ji chápat jako chronické onemocnění spojené s dalšími poruchami. Je rizikovým faktorem pro vznik dalších závažných somatických onemocnění. A je dnes označována jako epidemie 3. tisíciletí.

Výživový poradce

Výživový poradce je odborník přes zdravou výživu. Pomůže vám s redukcí váhy a sestavováním optimálního stravovacího plánu. Výživový poradce může pomoci osobám s nadváhou, podváhou, těhotným a kojícím ženám, osobám, které chtějí zlepšit svoji kondici, vytvarovat postavu, ale i lidem trpícím civilizačními chorobami.

Výživový poradce

Spolupráce s výživovým poradcem

Během první konzultace výživový poradce zhodnotí váš dosavadní způsob stravování a celkový životní styl. Bude jej zajímat vaše zaměstnání, sporty, které děláte atd. Poté vám navrhne optimální stravovací plán a vytvoří vám celkový program pro zdravý životní styl nebo redukci váhy. Spolupráce s výživovým poradcem pro vás může být přínosná tehdy, když jste ze svého jídelníčku vyřadili všechny tučné věci, máte dostatek pohybu a nepřichází úbytek váhy. Všechny tyto problémy vám může výživový poradce pomoci vyřešit, navíc spolupráce s ním pro vás bude velkou motivací.

Začněte žít zdravě už dnes!

Změňte poměr mezi příjmem a výdejem energie, protože nadměrný příjem energie, hlavně tuků a malý výdej způsobuje nárůst váhy. Pokud nemá tělo dostatek pohybu, začíná ubývat svaloviny a přibývat tuk, tělo ochabuje, dochází ke snížení fyzické kondice, únavě atd.

Jak zjistit zda je má váha v pořádku

Nejjednodušším způsobem k určení nadváhy nebo obezity je výpočet BMI indexu. Body Mass Index je index tělesné hmotnosti. BMI index můžete vypočítat jako podíl hmotnosti v kilogramech a výšky v metrech umocněné na druhou. Na internetu najdete velké množství BMI kalkulaček, kde zadáte pouze svou váhu a výšku a BMI index vám bude vypočítán, ukáže se vám, do jaké kategorie patříte a jaká jsou vaše rizika.

Nepoměr mezi příjmem a výdejem energie

Nárůst váhy začíná, pokud je nepoměr mezi příjmem a výdejem energie. Tento nepoměr může být zapříčiněn příliš vysokým příjmem energie a to hlavně příjmem tuků. Nadváhu způsobuje nedostatek pohybu a sedavý způsob života. Pokud nemá tělo dostatek pohybu, začíná ubývat svaloviny a přibývat tuk, tělo ochabuje, dochází ke snížení fyzické kondice, únavě atd.

Obezita

Redukce váhy

Existuje velké množství diet. Většina z nich má ale bohužel pouze krátkodobý účinek. Při hubnutí platí: snižte příjem potravy, zvyšte spotřebu energie, a dodávejte tělu všechny potřebné živiny ve vyváženém množství..

Pohyb

Pohybu má moderní člověk velmi málo a to neprospívá našemu tělu, které je pohybu přizpůsobeno. Pohybová aktivita pomáhá organismu udržet se v dobrém stavu a přináší lepší tělesnou a duševní kondici. Pokud s pohybovou aktivitou začínáte, začínejte pomalu. Zvolte si druh sportu, který vás baví a přináší vám potěšení, postupně zvyšujte své nároky. Pohybová aktivita by měla být alespoň 3x týdně, vybírejte podle svého věku, zdravotního stavu a fyzické kondice. V případě, že chcete spalovat tuky, musíte cvičit v určité tepové frekvenci. Tato intenzita cvičení je velmi nízká, bude se vám při ní zdát, že skoro vůbec nepociťujete zátěž. Tepová frekvence pro spalování tuků se vypočítá jako 60 – 70% hodnota maximálního pulzu. Hodnotu vašeho maximálního pulzu zjistíte tak, že od 220 odečtete váš věk. Na internetu naleznete kalkulátory tepové frekvence, které vám vypočítají ideální tepovou frekvenci pro spalování a vylepšení fyzické kondice. K měření tepové frekvence během fyzické aktivity slouží tzv. pulsmetry. Ceny pulsmetrů se pohybují od 500 do 2 000. Dražší pulsmetry měří navíc rychlost a uběhnutou vzdálenost.

Nevhodná strava při redukci váhy

Když chcete zhubnout, omezte přísun těchto potravin: tučná masa a uzeniny, řepný cukr, sladkosti, oplatky, čokolády, smažená jídla, bílá mouka a výrobky z ní – rohlíky, chleba, piškoty, kompoty, džemy s cukrem, slazené nápoje.

Zdravá strava

Vhodné potraviny při redukci váhy

Při redukci váhy je vhodné konzumovat hodně ovoce a zeleniny. Ovoce může být i sušené, zelenina mírně dušená. Dále je vhodná konzumace rýže a to např. celozrnná a jasmínová. Vhodnější těstoviny jsou bezlepkové. Při konzumaci masa dejte přednost rybám, dále je vhodné kuře nebo králík. Můžete konzumovat ovocné přesnídávky bez cukru. Z nápojů především neslazené vody, zelný čaj.

Pitný režim

U redukce váhy nesmíme zapomínat na dodržování pitného režimu, protože naše tělo je zhruba ze 70% tvořeno vodou. Díky dostatečnému pitnému režimu z našeho těla lépe odcházejí odpadní a toxické látky, zlepšuje a zrychluje se metabolismus apod. Nejlepší je čistá „kohoutková“voda nebo ovocné čaje. Do pitného režimu se nepočítá polévka, káva, černý čaj. Denní potřeba u dospělého člověka je 2 – 2,5 litru.

Redukce váhy

Je hned několik důvodů proč se snažit zhubnout. Snížení váhy prospívá vašemu zdraví a zabraňuje vzniku somatických onemocnění jako cukrovka, vysoký krevní lak atd. Redukce váhy vám přinese celkové zkvalitnění života, budete se cítit sebevědoměji a budete mít více energie.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10354 (magazin-zdravi.cz#10070)


Diskuze a zkušenosti

Irena Manová | 07.05.2015 17:44
Re: Centrum redukce váhy Dobrý den. Mám hrozně velký problém. Při výšce 160 cm vážím už 10 let 32kg a lékaři nepomáhají. Přestože si denně vařím a jsem přesvědčena, že jím dostatek kvalitní domácí stravy, nedaří se mi přibrat. Moc prosím o pomoc, zdravím a děkuji. Irena Manová


Přidat komentář