Zabránění migréně pomoci bylinek

Mnoho lidí v této uspěchané době trápí velice nepříjemná nemoc zvaná migréna. Chcete-li zabránit této chronické a bolestivé nemoci poznejte sílu bylinek a začněte zdravě žít.

Mnozí z Vás již vědí, že trpí migrénou. Ovšem najdou tací, kteří trpí různými bolestmi, přičemž netuší, že se může jednat o příznaky migrény. Dokážete tedy vysvětlit, co to migréna vlastně je a jak jí zabránit?

Co je migréna a jaké má příznaky?

Migréna je chronické onemocnění projevující se opakovanými záchvaty bolesti doprovázené větší citlivostí na světlo, zvuky, pachy, závratě a poruchy vidění. Dále může následovat nevolnost, zvracení, blikání v očích, jiskření, rozmazávání, chvění nebo vlnění sledovaného předmětu. Migréna nerozlišuje pohlaví člověka, ani se nezaměřuje na věk, postihuje totiž všechny věkové kategorie. První příznaky migrény se mohou projevit již u malých dětí, ovšem nejvíce postižených je mezi 30.- 40. rokem života.

Lidé, kteří nezabrání migréně nebo nezjistí, že trpí touto nemocí může hrozit následné poruchy vyjadřování, vidění, čichu a pocity slabosti. Nejhorší však je, že náchylnost k migréně je dána geneticky. Takže stačí, aby jeden z Vašich rodičů trpěl migrénou a je velká pravděpodobnosti, že jí budete mít taky.

Migréna sice není život ohrožující nemoc, ale mohou s ní souviset určité potíže, spojené s omezením v zaměstnání nebo jiných společenských aktivitách. Proto je také důležité migrénu včas odhalit a snažit se jí zabránit.

Jak zabránit migréně?

Pokud se chcete jednou pro vždy zbavit ukrutné bolesti hlavy a zabránit dalším projevům nemoci zvané migréna, pak rozhodně pročítejte následující řádky. Rádi bychom Vám v rámci rozhovoru s velice milou paní Zlatkou Ságnerovou, nezávislou poradkyní OKG, doporučili bylinné produkty, které mají velmi příznivé a ověřené účinky na migrénu.

Nahlédněte do internetových prostor www.sila-bylinek.cz, kde naleznete nejen bylinné produkty, ale především internetovou poradnu.

Osobnost Zlatka Ságnerová - Nezávislá poradkyně OKG

Nyní Vám v rámci rozhovoru představíme pojetí osobnosti paní Zlatky Ságnerové, nezávislé poradkyně OKG a odhalení síly bylinek na migrénu v podobě odpovědí a následující otázky.

Co bylo Vašim podnětem pro rozhodnutí se v seberealizaci poradenské činnosti? A proč jste si vybrala zrovna firmu OKG s.r.o.?

Mé rozhodnutí přišlo pozvolně, u mého prvního dítěte, jsme se totiž často potýkali s nemocemi. Převážně to byly problémy spojené s dýchacími cestami, alergiemi. Takže časté návštěvy lékaře, pobyty v nemocnici, antibiotika. Dokud jsem měla pouze syna, s hlídáním nebyl problém. Potom, co k synovi přibyly ještě dvě dcerky, bylo už náročné, skloubit práci a nemocné děti. Zůstala jsem doma a hledala práci z domova. Tehdy jsem se začala také zajímat o bylinky a hledala pomoc převážně v přírodě.

PROČ PRÁVĚ OKG?

Vše začalo tím, že jsem ve své schránce objevila email s nabídkou práce z domu. Byl od mé současné manažerky. Nabízela mi spolupráci s českou firmou, která nabízí čistě přírodní produkty. Zaujalo mne to, ale abych věděla, co vlastně budu doporučovat dalším lidem, objednala jsem si produkty, a vyzkoušela, zda je to pravda, co se o nich píše. Již po prvních dnech užívání jsem zjistila, že mé problémy se zažíváním ustupují. Za měsíc jsem už ani nevěděla, že nějaké byly. Spala jsem jako miminko a celkově jsem se cítila mnohem lépe. Po letech problémů jsem byla zase v pohodě. Mé děti se také zdravotně zlepšily a já byla naprosto v úžasu. Okamžitě mne napadlo, že o takových produktech by měl vědět každý! A bylo rozhodnuto. O svých zkušenostech jsem přirozeně mluvila mezi přáteli. Dál studovala informace o produktech, tradiční čínské medicíně, která mne učarovala, a tady někde začala má seberealizace v poradenské činnosti.

Zjistila jsem, že mne to baví, a cítila jsem pokaždé uspokojení, když jsem mohla někomu pomoci, poradit. Našla jsem své poslání, svůj smyl života.

Lidské tělo je velký zázrak, a pokud mu dodáme vše, co potřebuje ke svému bezproblémovému fungování, poradí si s většinou zdravotních problémů samo. A v tom je kouzlo výrobků OKG - příznivě ovlivňují funkce jednotlivých orgánů i systémů v těle a harmonizují celkový stav organismus.

Důležité je v užívání vydržet – přírodní přípravky neúčinkují tak rychle, jako chemicky vyrobené léky, ale vytváří tělu podmínky pro to, aby nastartovalo "samo uzdravovací procesy". Výrobky OKG jsou velice účinné jednotlivě, ale největší význam má jejich spolupůsobení.

Proč a jak vznikl Váš e-shop a název Síla bylinek?

To vyplynulo tak nějak z mé spolupráce s OKG, protože chci pomáhat v co největší míře a co největšímu počtu lidí. A to nejen v České republice, ale i v Polsku, Rakousku, Itálii, zkrátka lidem odkudkoliv z celého světa. Na doporučení mé sponzorky jsem našla vhodný e-shop, který mi nejvíce vyhovoval a začala tvořit. Tato kreativní práce mne velmi bavila, a baví stále.

K tomuto e-shopu jsem si vytvořila i blog, na který se snažím pravidelně psát a přidávat články právě z oblasti zdraví.

Co se týká názvu e-shopu, tak ten souvisí právě s mou důvěrou v mocnou sílu bylinek. Tu znali už naše prababičky. A jelikož prodávám bylinné produkty, tak jsem zvolila název – Síla bylinek.

Můžete nám alespoň v krátkosti prozradit něco o Vás a pojetí Vaší práce?

Jak už jsem uvedla na začátku, mám tři děti – syna 26 let, a dvě dcery ve věku 18 a 13 let. Bydlím v krásném městě Krnov, kde jsem se i narodila. Vystudovala jsem ekonomickou školu se zaměřením na organizaci administrativy. Hned po maturitě jsem nastoupila do NEALKA v Krnově, (dnes Kofola), kde jsem začínala v provoze, později jsem přešla do expedice a dostala se až do obchodního oddělení.

Když bylo synovi 6 let, zůstala jsem s ním doma, abych se mu mohla věnovat. A v domácnosti jsem vlastně už zůstala. A protože se ráda učím novým věcem, udělala jsem si ještě kurzy účetnictví pro podnikatele, italštinu a personalistu. Mým největším koníčkem je právě poradenská činnost v oblasti zdraví. Ráda pracuji s lidmi, a když mohu pomoci, naplňuje mne to pocitem uspokojení, radosti a jsem nadšena, že mohu být prospěšná.

Proto nabízím na svých stránkách možnost konzultace zdarma, a to jak telefonicky, tak přes skype, či emailem, a lidem z blízkého okolí osobně.

Zákaznický servis je pro mne velmi důležitý. Na jeho základě získávám informace, díky kterým mohu lidem poradit s výběrem produktů. Chci, aby zákazníci věděli, že ke mně mohou mít plnou důvěru.

Jakým způsobem probíhá výběr správného bylinného produktu na daný problém?

Každý člověk je originál, každý reaguje na stejné věci jinak, proto je velmi zásadní a důležitá právě konzultace se zákazníkem. Během ní získávám informace, jaké zdravotní problémy klienta trápí, jak se stravuje, zda sportuje, jak dodržuje pitný režim atd. Pak vyhodnocuji, a na základě daných informací doporučím vhodné produkty. Nestačí jen odstranit problémy, příznaky nemoci, ale důležité je především upravit a harmonizovat všechny pochody organismu, a to jak fyzické, tak i psychické. Lidský organismus je vlastně dokonalý stroj, a v mnoha případech si dokáže pomoct samo. Když je vše v rovnováze, pak tělo funguje tak jak má. Jakmile se však rovnováha naruší, nastává v organismu problém. A právě produkty OKG tomu napomáhají a podporují tělo při návratu do harmonie a rovnováhy, která byla narušena.

A tímto směrem se chci ubírat i nadále. Poskytovat ucelené informace z oblasti alternativní medicíny. Především pak z čínské medicíny, které plně důvěřuji, a na jejímž základě jsou produkty OKG vyráběny.

Věřím, že se díky svému přístupu dostanu do srdcí stejně smýšlejících lidí, kteří hledají pomoc v přírodě.

Věřím, že produkty této ryze české firmy, fungující na trhu již 14 let, napomohou spoustě lidí a vrátí jim nejen zdraví, ale také chuť zase plnohodnotně žít a radovat se ze života. Stejně jako pomohly mě a mé rodině.

Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku?

Záleží na každém, jak kdo přistupuje ke svému zdraví. Jsou lidé, kteří to se svým zdravím myslí vážně, produkty užívají poctivě, tak jak mají, využívají můj poradenský servis a tito lidé pocítí vždy účinky produktů. Bohužel jsou i takoví lidé, kteří šetří, neužívají pravidelně a tady se výsledky dostaví pouze částečně nebo vůbec. Je zkrátka důležité dodržovat pravidelné užívání a dávkování a být trpělivý. Stejně jako děláme pravidelně hygienu, stejně bychom měli přistupovat k užívání.

Jsem velmi ráda za to, že čím dál více lidí se začíná zajímat a pečovat o své zdraví, a právě takoví lidé ke mně přicházejí. Jsem vděčná za zpětnou vazbu od svých zákazníků. Velká většina ohlasů od mých zákazníků je kladná, a takových lidí přibývá, což mne velmi těší. Samozřejmě jsou i opačné ohlasy, ale to jsou právě od těch lidí, kteří neužívají produkty správně.

Máte své oblíbené bylinné produkty?

Mým oblíbeným produktem je OK Alfa+ - nazývaná také přírodním antibiotikem, a OK Beta+ - produkt vhodný při problémech s klouby. Děti nejvíce využívají OK Gel, kterým se potírají jak štípance, drobná poranění, říznutí, já si s ním čistím zuby, vyléčila jsem kožní problémy pejska. Dokonce, když se mi nedávno podařilo si do klína vylít právě uvařený čaj, neměla jsem na druhý den ani památky. Mazala jsem si gel co půl hodiny a zůstal mi jen maličký flíček.** Ten zkrátka doma nesmí chybět!**

Kromě těchto produktů užívám pravidelně Emulips a nyní také OK Omegu+, protože jsem začala mít problémy související s přechodem.

Úplně nově, je to pár dní, užívám nejnovější produkt – Factor Base NO – na podporu kardiovaskulárního systému a již teď mohu říci, že se mi vrací má energie, netrnou mi nohy a celkově se začínám cítit dobře.

Kam směřujete, co dalšího očekáváte?

Mým snem a mým přáním je dobře fungující e-shop , mít i kamenný obchůdek a spoustu spokojených zákazníků a klientů, kteří se na mne budou s důvěrou obracet. Proto se neustále zdokonaluji, učím, vyhledávám nové informace a stýkám se s lidmi, kteří mají stejné smýšlení, s lidmi pozitivními a odvážnými, kteří se nebojí vystoupit z kruhu pohodlnosti. Díky tomu jsem měla možnost se například seznámit s učením Feng shui, které mne velmi zaujalo, a už také praktikuji ve své domácnosti. Vše nové beru jako obrovskou výzvu posunout se dál, a tím pak mohu pomoci více lidem. A to mne dělá šťastnou.

Každou chvíli vypuknou Vánoční nákupy, máte již připravené Vánoční dárkové balíčky nebo poukazy?

Poukazy samozřejmě připravuji. A mimo to mám pro své zákazníky připraveno spoustu dárečků navíc. Věřím, že se jim budou líbit a potěší je.

Jaký výrobek byste doporučila k zabránění migrény? Je možné jí bylinkami i vyléčit? Doporučujete i co dělat, aby se tomu předešlo pomocí těchto produktů?

Ze všeho nejdříve bych upozornila na slovíčko „vyléčit“. Nejsem vystudovaná lékařka, a tento termín tedy podle zákona nemohu užívat. Nejprve se podívejme, co to vlastně migréna je.

Migréna je velmi nepříjemná a je dobré říci, že migréna není „obyčejná“ bolest hlavy. V případě migrény se jedná o prudký záchvat, který zasáhne prakticky celé tělo. Dělíme ji na dva typy: s aurou a bez aury.

Auru tady můžeme definovat jako signál těla, že se záchvat migrény blíží. Nejčastěji se jedná o zrakové vjemy jako záblesky v určitě části oka, může dojít i k výpadku vidění v určitě části zorného pole. Jakmile nastoupí bolest hlavy, aura mizí. Toto může trvat minuty nebo i hodiny. Po odeznění bolesti se člověku uleví, ale cítí se velmi vyčerpaný a unavený.

V čem je příčina vzniku migrény, to zatím nebylo zjištěno. U žen to může vyvolávat premenstruační syndrom, u citlivých jedinců meteorologické změny - ty ovlivnit nemůžeme. Ale co ovlivnit můžeme a čím můžeme tedy tomuto nepříjemnému onemocnění předejít – to je VYVAROVAT SE stresu, mít dostatek spánku, nekouřit a to samozřejmě ani pasivně. Také některé druhy jídel mohou také být spouštěčem bolestí, stejně tak hlasité zvuky či silné světlo.

< Jednoduše řečeno – změnou životního stylu můžeme hodně ovlivnit a jsem toho názoru, že PREVENCE je to nejdůležitější.

Z bylinných produktů OKG bych doporučila OK Alfu plus, OK Omegu plus, jako základ. A jak už jsem uvedla, každý člověk je originál a každému může pomoci něco jiného, zkušenosti říkají, že i OK Tau plus, nebo OK Beta plus pomáhají také skvěle. Opět zdůrazňuji, že u bylinek je to o trpělivosti. Nemůžeme čekat, že když 20-30 let zanášíme své tělo různými škodlivinami, nesportujeme, kouříme, pijeme alkohol, bereme různé chemické léky, že bylinky nám pomohou odstranit problémy hned! Ale kdo vytrvá, bude odměněn pevným zdravím.

Dále bych se ráda zmínila o novince v naší nabídce – a tou je Factor Base NO. I když je na trhu krátce, má již velmi dobré ohlasy zákazníků. NO – oxid dusnatý je jednu sekundu žijící signální molekula, ale její význam je nenahraditelný. Vyskytuje se v každé buňce lidského těla. Kromě jiného pomáhá regulovat průtok krve ve všech částech těla, uvolňuje a rozšiřuje cévy, aby krev mohla účinně zásobovat srdce, zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Více informací naleznete na mém blogu.

Jinak bych se ráda zmínila, že OKG vyvíjí další produkt, který bude přímo zaměřen právě na problémy s migrénou a bolestmi hlavy.

Co se týká samotných bylinek, určitě užívání jako prevenci mohu jen doporučit. Například inhalování odvaru z levandule nebo rozmarýnu může taky pomoci.

Z doplňků stravy pak hořčík, vápník. Tyto dva aktivní minerály obsahuje náš produkt Emulips forte.

Je rozdíl mezi migrénou a bolestí hlavy, co se týče výběru bylinného produktu?

Ne, není. U obou problémů bych doporučila výše jmenované produkty.

Co dělat a co užívat při nespavosti?

Důležitá je tady určitě spánková hygiena, která zahrnuje několik jednoduchých pravidel. Můžeme si zde pár vyjmenovat: stanovení si hodiny ulehnutí ke spánku a tu každý den dodržovat, nespat přes den, vyřadit z jídelníčku alkohol, kávu či zelený čaj, energetické nápoje a také je důležité přibližně 5 hodin před spánkem omezit fyzicky či psychicky náročné aktivity. Je dobré mít na paměti, že ložnice je místo, kde chceme relaxovat a načerpat nové síly, takže by to měla být místnost, která slouží pouze ke spánku!

Nespavost může vyvolat řada faktorů, ať už zevní nebo vnitřní. Mezi zevní faktory jsou zařazeny stres a jiné vlivy z prostředí – chlad, teplo, nevhodná postel, hluk. K vnitřním pak řadíme tělesné a psychické problémy. Může se jednat o stavy spojené s bolestí, svěděním, plicními či srdečními chorobami a další, které dotyčnému „nedají spát“.

K dostání je celá řada čajů s obsahem meduňky, kozlíku lékařského či chmele otáčivého. Také jsou k dispozici kapky či tablety s těmito bylinkami. Z našich produktů OKG bych doporučovala (a to i z vlastní zkušenosti) užívat Factor Base Kids, Emulips a Omegu3-complete. Tyto produkty je možno koupit jednotlivě, nebo ve formě zvýhodněného balíčku Neuro Pack. Nově, na základě dosavadních zkušeností zákazníků, a nyní i osobní, bych přidala také Factor Base NO. I tento produkt se osvědčil při nespavosti.

Napomohou bylinné produkty OKG i při únavě?

Určitě ano. Ale je potřeba uvést, že v mnoha případech je únava příznakem nějakého onemocnění. Normální únava je odpovědí organismu na fyzickou a psychickou zátěž. Avšak i tato normální únava může být chorobná, když se stane chronickou, anebo když naroste do extrémních rozměrů a přetrvává příliš dlouho.

Příčinou může být také oslabený imunitní systém. Únava a stav imunitního systému navzájem velmi úzce souvisejí. V případě, že fungování imunitního systému není dostačující – například kvůli nahromaděným toxickým usazeninám v organismu – je imunitní systém nucený přesměrovat energii kvůli tomu, aby dokázal zabezpečit fungování životně důležitých orgánů. Únava se někdy dá odstranit i účinnou detoxikací, není potřebné žádné speciální léčení.

V tomto případě bych potom doporučovala Faktor Base Detox. Dalšími produkty, které mohou být nápomocny při odstraňování únavy, a které na základě zkušeností zákazníků a zkušeností osobní mohu doporučit, jsou OK Alfa plus, OK Omega-3 Complete a Factor Base Kids.

Chtěla byste na závěr předat ještě nějaké zkušenosti našim čtenářům?

Neměli bychom brát zdraví jako samozřejmost. O zdraví je třeba pečovat. Péče o vlastní zdraví znamená věnovat mu pozornost dříve, než nastanou zdravotní problémy. Vždyť žijeme v době, ve které platí, že pokud se nepostaráme o naše zdraví sami, pak to za nás nikdo neudělá. OKG má řešení, které nám pomáhá každý den upevňovat naše zdraví vzácnými a unikátními výrobky z čisté přírody přirozeným působením na Váš organismus.

Vždy svým zákazníkům říkám, že výrobky OKG nejsou určeny k léčení zdravotních poruch nebo k lékařským účelům. Jsou vyrobeny za účelem příznivého ovlivnění organismu s cílem podpory zdraví, za účelem doplnění běžné stravy na úroveň příznivě ovlivňující zdravotní stav. Výrobky OKG jsou doplňky stravy, tzn., že v žádném případě nenahrazují léky a nejsou určeny jako náhrada vyvážené a pestré stravy. Výsledky, jakých lze při jejich užívání dosáhnout, jsou individuální a závislé na řadě faktorů.

Pomoc při migréně

Migréna je velice nepříjemná záležitost. Naštěstí existuje spousta rad, jak zabránit migréně pomocí bylinek. Dotazy Vám ráda zodpoví paní Zlatka Ságnerová, nezávislá poradkyně OKG na výše či níže uvedených kontaktech nebo také na www.sila–bylinek.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10553 (magazin-zdravi.cz#5173)


Diskuze a zkušenosti

jana furchová | 15.05.2017 10:48
ano pomáhá to


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat