Nepříjemně zapáchající dech

Nejčastějšími příčinami zápachu z úst je nesprávné složení jídelníčku. Dech nepříjemně ovlivňuje hlavně česnek, cibule a některé druhy sýru. Příčinou halitózy může být také přejídání, neboť způsobuje přemnožení bakterií nebo naopak půst či přehnané diety.

Nepříjemně zapáchající dech

Zápach z úst neboli halitóza je obvykle dočasnou záležitostí, ale i za velmi krátkou dobu může způsobit značné problémy. Pokud se od vás lidé odvracejí, příčinu si zřejmě logicky domyslíte. Někteří však na sobě nedávají nic znát, takže vše vypadá v pořádku a vy nechápete, proč se s vámi pomalu, ale jistě přestávají stýkat. Další podobnou bariérou je pocení, proto se podívejte i na tento článek.

Vznik a příčina

 • Nesprávný jídelníček

  Nejčastějšími příčinami zápachu z úst je nesprávné složení jídelníčku. Dech nepříjemně ovlivňuje hlavně česnek, cibule a některé druhy sýru. Příčinou halitózy může být také přejídání, neboť způsobuje přemnožení bakterií nebo naopak půst či přehnané diety.

 • „Běžné” drogy

  Zápach z úst způsobuje také alkohol, silná konzumace kávy a kouření.

 • Nedostatečná péče o dutinu ústní

  Příčinou zápachu z úst může být také nedostatečné odstranění plaku, zubní kazy a záněty. V našich ústech se neustále tvoří bakterie, které je třeba průběžně odstraňovat.

 • Vnitřní onemocnění

  Halitóza může signalizovat i onemocnění vnitřních orgánů, proto ji v případě dlouhodobých obtíží nepodceňujte a navštivte lékaře. Navíc, špatný stav dutiny ústní zvyšuje riziko vzniku srdečních, cévních a mnoha dalších onemocnění, neboť tělo je jeden velký, propojený systém.

 • Některé léky

  Halitózu dokážou vyvolat také některé léky jako např. určitá antibiotika, antidepresiva a žaludeční léky.

Prevence proti zápachu

 1. Pokud je příčinou nepříjemného dechu nesprávný jídelníček, lze problém vyřešit žvýkačkou či mentolovými bonbóny a příště se zápach spouštějícím jídlům vyhnout. Konzumujte dostatek ovoce a zeleniny a nepřehánějte to s příjmem cukru, který přímo působí na vznik zubního kazu.
 2. Nepřejídejte se ani nedržte drastické diety či dlouhodobý půst.
 3. Jazyk průběžně čistěte, stačí povlak jemně seškrábnout lžičkou.
 4. Péče o dutinu ústní zahrnuje nejen pravidelné používání zubního kartáčku a vyplachování ústní vodou, ale také používání kartáčku mezizubního, který odstraní bakterie v těžko dostupných místech.
 5. Používejte zubní pasty s obsahem bylin, třeba nimby.
 6. Nezapomínejte na pravidelné prohlídky u zubaře.
 7. Pokud nejste schopni přestat kouřit, pít alkohol či kávu, snažte se příjem těchto drog alespoň omezit.

Dr. Landa při těžkých zánětech dásní a parodontóze

Parodontální ústní voda Dr. Landy je preparát určený k léčbě především těžkých případů zánětu dásní a parodontózy. Unikátní technologie využití bylinných léčivých látek a metoda aplikace ústní vody odlišuje preparát od ostatních produktů dentální hygieny. Parodontální ústní voda Dr. Landy je u 90% dlouhodobých pacientů (tzn. lidí s vysokým rizikem vzniku zánětu dásní a parodontózy) hodnocena jako preparát, který svými účinky výrazně převyšuje ostatní produkty na trhu.

Bylinná ústní voda Dr. Landy

 • Zastavuje odhalování krčků
 • Pomáhá zastavit krvácení dásní
 • Výrazně odstraňuje nebo snižuje viklavost zubů
 • Zastavuje ústup kostěného lůžka zubu
 • Omezuje tvorbu zubního kamene
 • Zabraňuje vypadávání zubů a implantátů
 • Odstraňuje příčiny zápachu z úst

  První jasné známky zlepšení stavu vašich dásní poznáte po 10 až 15 dnech správného a pravidelného používání.

  Unikátní ústní vodu Dr. Landy lze koupit ZDE.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10298 (magazin-zdravi.cz#8388)


Přidat komentář