Regresní terapie - Liberec

V současné době existuje velké množství různých metod alternativní léčby, které jsou za určitých podmínek schopné pomoci člověku s různými zdravotními problémy. Mezi takové patří i regresní terapie, která je vhodná k léčbě především psychických potíží.

Regresní terapie

Jedná se o druh alternativní psychoterapie, která se snaží hledat v minulosti kořeny současných problémů pacienta. Hlavní podstatou této terapie je tzv. auditing, což znamená slyšení, při které se snaží terapeut dovést svého klienta do minulosti, kde opět znovuprožívá ty události a zážitky, které souvisí se současnými potížemi. Je to moderní terapeutická technika, která v ideálním případě může vést k úlevě nebo dokonce k úplnému vymizení problému. Tato alternativní psychoterapie může být velmi účinná při pomoci zbavit se jednorázových traumat, které jste v životě prožili. Může se jednat například o autohavárie, povodně, požáry, znásilnění, přepadení, ztráta někoho blízkého. Regresní terapie pomáhá i v případech neustálého samovolného vybavování událostí, kdy původ těchto problémů tkví v minulosti.** Regresní terapie** je metoda, která se snaží pochopit nahromaděné problémy a potíže, které se někdy projeví až za velmi dlouhou dobu od vzniku příčiny. Tato metoda byla rozšířena u nás rozšířena Ing. Andrejem Dragomireckým. Mimo uvedených léčivých účinků na lidskou psychiku, nabízí tahle hlubinná abreaktivní psychoterapie náhled do širších souvislostí života a existence člověka vůbec. Je třeba mít na paměti, že základem úspěšné terapie, je spolupráce klienta s terapeutem a jeho touha chtít změnit své postoje.

Jak regresní terapie funguje a komu je určena

Dle této alternativní metody léčby je každý zážitek, který člověk prožil, uložen a uspořádán na tzv. časové stopě, z které se dá kdykoliv na základě nějakého impulzu vybavit. Takovéto vybavování se děje neustále, aniž by si toho byl člověk vědom. Negativní události, které jsme kdy prožili a které nám způsobily nějakou fyzickou nebo psychickou bolest, se nazývají engramy. Tyto negativní engramy nám mohou, při vyvolání, působit v současném životě nejrůznější problémy. Právě na potlačení nebo vymizení současných problémů způsobených** negativními událostmi v minulosti** je určena regresní terapie.

Jak již bylo zmíněno, je regresní terapie zejména určená pro osoby trpící různými druhy neuróz, jako jsou panické stavy, fobie, úzkosti, strach, nedostatek sebevědomí, závislosti, apod. Dále při nespavosti, jako součást poúrazové a pooperační terapie, při mezilidských problémech. Tato** hlubinná abreaktivní psychoterapie** najde své uplatnění i u chronických bolestí, jako jsou migrény, bolesti zad a kloubů apod., dále u chronických onemocnění nebo při nadváze či podvýživě. Regresní psychoterapie není příliš vhodná u žen ve vyšším stupni těhotenství, u malých dětí, u osob pod vlivem rozličných léků, alkoholu nebo drog anebo také u hraničních psychotiků. V těchto případech lze terapii provádět přes médium. Samozřejmě nemá smysl touto terapií léčit osoby, jež o to nemají doopravdy zájem.

Masáže - léčba a relaxace

Masáže jsou známy již od nepaměti, kdy byly často součástí nejrůznějších léčebných metod anebo se používaly k odstranění únavy. První písemné zmínky o masáži pochází ze staré Číny z knih filosofa Konfucia z doby 2800 let př. našim letopočtem. Právě v Číně se stala masáž nedílnou součástí tradiční čínské medicíny. Masérské umění má svou staletou tradici například v Indii nebo v Thajsku, přičemž každá má svá specifika. V Egyptě se při masážích používala směs vonných mastí a bahna. Masáž byla samozřejmě známá jak ve starém Řecku, tak v Římě, kde dokonce sloužila jako léčebný a relaxační prostředek pro nejlepší atlety a gladiátory. V Evropě získala masáž na oblibě s příchodem renesance a zájmem o tělo.

Druhy masáží

Dnes jsou v nejrůznějších salonech a studiích nabízeny rozličné masérské metody, které slouží jak k léčbě, tak i k regeneraci a relaxaci. Velice oblíbené a léčivé jsou například masáže vycházející z tradiční čínské medicíny, jako reflexní terapie. Díky této speciální masáži, při které se stimulují reflexní body, které se nacházejí na každém zakončení lidského těla, je možné ovlivňovat zdravotní stav, detoxikovat tělo a posilovat imunitu. Masáže jsou součástí lázeňských pobytů, kdy pomáhají regenerovat, uvolňovat svaly, napravují bolavé svaly, záda, apod. Dnes je nabídka opravdu pestrá, kdy si klient může vybrat ze spousty druhů masáží, například** thajské, reflexní, klasická masáž, medová masáž, masáže za pomoci horkých lávových kamenů**, jež uvolňují a prohřívají svalstvo, a mnohé jiné. Masáž je nejen prospěšná zdraví, ale je to i velmi odpočinková, uklidňující a relaxační záležitost. Tak jako u všeho je velmi důležité svěřit své tělo do rukou profesionála s dostatečnými zkušenostmi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10286 (magazin-zdravi.cz#10219)


Přidat komentář