Kraniosakrální terapie - Olomouc

Každá doba přináší své, a tak těžko říci, zda to máme v současnosti těžší než dříve. Jedno je však jisté, tlak na nás ze strany zaměstnavatele, rodiny, vzrůstá, a to i přes to, že den má 24 hodin a sil (fyzických a psychických) nepřibývá, spíše naopak.

A tak není divu, že nás často pobolívá hlava, záda, jsme unaveni, podrážděni. A od zmíněného je již jen krůček k nemoci. Pokud i Vy pociťujete zmiňované a nechcete se ocitnout v zajetí kruhu, ze kterého nemůžete najít cestu ven a jen v podstatě ubližujete sami sobě (tělu, psychice), tak s tím můžete efektivně „něco“ udělat. Jedna z možností, je metoda s názvem kraniosakrální terapie.

Léky a alternativní metody léčení

Snad k nejčastější a současně podceňující bolesti, lze považovat bolest hlavy a bolest zad. Nejspíš jen málokdo z nás, když nás bolí hlava a nejedná se zrovna o úpornou, opakující se migrénu, navštíví svého ošetřujícího lékaře.

A co tedy uděláme? Nejspíš většina z nás zvolí alternativní možnost, a to v podobě prášku. Ostatně, proč ne, říkáme si. Kdyby to nebylo možné, tak by v lékárnách nebylo k dostání takové spektrum volně prodejných léků na bolest.

Pokud nás něco zabolí občas, v tomto případě tedy hlava, tak nebude nic proti ničemu, když si ulevíme od bolesti právě práškem. Něco jiného však je, pokud se bolest dostavuje příliš často, dokonce i denně a my stále postupujeme stejným způsobem, tj. podáváním prášků. Tělo si však zvykne na pravidelný přísun prášků, a tak je jen otázka času, kdy jeden prášek nebude stačit. Tak, co potom, zvýšíte množství na dva prášky? Ovšem, opět je jen otázkou času, kdy si tělo zvykne. A takto můžeme také dojít k tomu, že nejenže si sami zvykneme a budeme jíst léky proti bolesti denně, ale ve velkém množství. Ovšem očividně tímto způsobem nepomůžeme sobě ani po fyzické, natož psychické stránce. Co vyzkoušet místo léků jinou, alternativní metodu, třeba právě kraniosakrální terapii? Budete se moci oprostit od léků a zbavíte se vnitřního bloku, který je příčinou Vaší bolesti. A jak se říká, „za vyzkoušení nic nedáte“. Stačí si jen vyšetřit trochu času.

Kraniosakrální terapie

Pro někoho může být** kraniosakrální terapie** jednou velkou neznámou. Na druhou stranu Ti, kteří měli možnost využít účinků této alternativní metody, se mohli těšit z uvolnění a doslova rozpuštění nahromaděných blokád, které se postupem času uložily ve svalech, kloubech, kostech, vazivu aj. Kraniosakrální terapie má pozitivní vliv na fyzický i psychický stav.

Podíváme-li se blíže na slovo** kraniosakrální**, pak zjistíme, že jsou v něm ukryta slova dvě, a to cranio, tj. lebka a sacrum, tj. křížová kost. Princip kraniosakrální terapie pak spočívá v odstranění již zmíněných blokád, které ať si to například neuvědomujeme, brání přirozeným pohybům části našeho těla, a to v jejich rytmu.

V jakých případech pomůže kraniosakrální terapie

To, co bude bezpochyby zajímat každého, je nejen, jak se provádí** kraniosakrální terapie**, ale také při jakých potížích nám pomůže. V prvé řadě je třeba říci, že kraniosakrální terapie přináší pozitivní účinky v celém spektru zdravotních potíží, a to nejen fyzických, ale i psychických. Pojďme si je tedy přiblížit.

Kraniosakrální terapie je účinná při bolestech hlavy, zad, krku, žaludku, břicha, kloubů, při napětí psychickém a fyzickém, autismu, stresu, depresi, nespavosti, neklidu, úzkosti, strachu, chronické únavě, traumatu po nehodě, hyperaktivitě, potížích se zrakem, sluchem, zánětem dutin, šilhavostí, tiky, zvoněním v uších, dechem, alergií, artikulací, koordinací pohybu, s koncentrací aj. Navíc, svěříte-li se do odborných rukou terapeuta, který se specializuje na kraniosakrální terapii, budete se moci těšit z významného posílení imunity, životní energie, libida, dokonce i posílení impotence. A pokud se snažíte o zplození děťátka, tak i v tomto případě kraniosakrální terapie pomáhá.

Průběh ošetření při kraniosakrální terapii

Vydáte-li se na kraniosakrální terapii, pak se můžete těšit na velmi jemné doteky rukou terapeuta ve spojení s jemnými technikami. Díky účinné kombinaci zkušených a zručných rukou a technik, dojde k maximálnímu uvolnění mysli a těla.

Při terapii budete pohodlně ležet na lůžku a vnímat jemné doteky** terapeuta**. Ten Vám bude přikládat ruce na hlavu a jednotlivé části těla. Současně bude rukama vyvíjet jemný tah i tlak na jednotlivých bodech hlavy a těla. Při terapii můžete u sebe zaznamenat emocionální a/nebo tělesné reakce Vašeho těla. Terapeut nijak nebude těmto reakcím bránit, naopak je bude tzv. provázet svými tahy a tlaky.

Co Vás čeká před a po ošetření

Objednáte-li se k** profesionálnímu terapeutovi**, pak Vás stěží rovnou odkáže na lehátko, aniž by s Vámi neprodiskutoval, co Vás trápí, sužuje apod. Samotné ošetření pak trvá kolem jedné hodiny.

A po ošetření s Vámi terapeut zase probere Vaše pocity, jaké jste při ošetření cítili. A v podstatě konzultace před a po Vás čeká při každém ošetření.

Intenzita a počet ošetření

Již po jednom ošetření můžete zaznamenat nemalou změnu, jak po psychické, tak fyzické stránce. Abyste se však mohli těšit z maximálních účinků, které přináší kraniosakrální terapie, pak počítejte s** šesti až deseti ošetřeními**. Ostatně, proč se bránit příjemným a současně léčivým dotykům, když máme tu možnost.

Viscerální terapie

Kromě kraniosakrální terapie, můžete vyzkoušet v námi uvedeném studiu, například i viscerální terapii. Ta je cíleně zaměřena na ruční ošetření, a to funkčních poruch veškerých orgánů uvnitř našeho těla a současně jejich závěsného aparátu. I když nejsou naše orgány vidět, je důležitá jejich harmonie. V případě, že by tomu tak nebylo, dojde postupem času ke vzniku napětí, bolesti, dysfunkcí. Za pomoci viscerální terapie je možné například léčit klouby, páteř.

I při této metodě využívá terapeut svoje ruce a samozřejmě odborné znalosti. Terapie probíhá v sedu a/nebo lehu, kdy terapeut za pomoci rukou nahmatává vazy příslušných orgánů, která omezují Váš pohyb a způsobují potíže.

Kraniosakrální terapie – metoda, při které nebudete pociťovat žádnou bolest. Metoda je naopak velmi jemná a řadí se mezi relaxační až meditativní. Kromě toho, že Vám bude metoda nápomocná v celé řadě nemocí, získáte i bonus navíc, a to v podobě podpory procesu Vašeho osobního růstu. S kraniosakrální terapií se budete moci zbavit vnitřního napětí a tlaku. Neznamená, že to, co je ukryto před zraky ostatních, ale i nás samotných, nevypluje na povrch v jiné podobě. Veškeré potíže, bolesti a nemoci plynou z našeho nitra. Zbavíte-li se svíravého nutkání, vnitřní nespokojenosti, disharmonie, negativních myšlenek, budete se moci zbavit i bolestí, a to nejen bolesti hlavy, či zad.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10278 (magazin-zdravi.cz#10187)


Přidat komentář