EFT terapie - Nový Jičín

EFT terapie a alternativní medicína vůbec, dokáží v mnoha případech pomoci tam, kde si tradiční medicína již neví rady. Trpíte bolestmi, psychickými problémy či strachy? Vyzkoušejte EFT terapii.

Jedním z druhů alternativní léčby, který nám pomůže s psychickými i fyzickými problémy, je tzv. EFT terapie, která sklízí mnohé úspěchy. Terapie EFT je v mnoha případech jediným možným řešením, který využívají také lékaři, psychologové a psychiatři.

EFT terapie

Nevíte-li co znamená zkratka EFT terapie, pak byste měli vědět, že se jedná v překladu o Techniky emoční svobody. Tato technika je nedílnou součástí Energetické psychologie, která je používána jednak při alternativní medicíně, ale také ji využívají lékaři, psychologové či psychiatři. Ve své podstatě je EFT terapie složena z technik, které klientům pomáhají, osvobodit se od negativních emocí. Jsou to totiž právě tyto negativní emoce, které mnoha z nás brání, vést plnohodnotný život. EFT terapie tedy pomáhá od fyzických bolestí, psychických problémů a strachů. EFT terapie pomáhá velmi dobře, avšak je potřeba se smířit s tím, že Vaše problémy nebudou vyřešeny za jednu návštěvu. Lidé si většinou traumata střádají po celý život a zbavit se jich za jednu terapii prostě nelze.

Co můžete od EFT terapie čekat?

EFT terapie slaví obrovské úspěchy při léčbě jak fyzických tak psychických potíží a pokud se pro tento druh terapie, měli byste vědět, že ji lze používat také svépomocí. Tomu, jak EFT metodu při akutních stavech používat, se naučíte při první, tedy vstupní terapii.

Feng Shui

Metodu Feng Shui, tedy umění žít v harmonii se zemí a lidmi, objevili již staří Číňané a to již zhruba před 5000 lety. Ti zjistili, že pokud ve svém domově dodržují určitá pravidla, žije se jim daleko lépe a dějí se jim pouze dobré věci. V opačném případě, nastává v domě chaos a nepříjemné situace. Vše na Feng Shui má na svědomí energie čchi, což je univerzální životní síla, která je ve všech živých věcech. Energie čchi je tedy obsažená ve všem, co je uděláno dokonale. To, co naše čchi ničí je ve své podstatě vše negativní, jako nepříjemná hádka, utrpení, zlé slovo, ale také televizní obrazovka atd.

S čím nám může Feng Shui pomoci?

Učení Feng Shui nám může pomoci s výběrem stavebního pozemku, rozestavěním nábytku v našem domově, umístěním bazénu na zahradě atd. Chceme-li mít harmonický život, je pro nás Feng Shui skvělým začátkem.

Shia Tsu

Shia Tsu je moderní druh terapie, která se opírá o léčitelskou praxi starou 5000 let. Shia Tsu pracuje s technikami jako stlačování, protahování a jeho podstatou je tedy manipulace s tělem, která usiluje o zlepšení oběhu energie čchi, proudící vnitřními dráhami tzv. meridiány. Shia Tsu nám pomáhá udržet rovnováhu v organismu a zároveň také dokáže zlepšit všechny jeho funkce. Terapie Shia Tsu probíhá na pohankovém futonu, roztaženém na zemi. Délka této terapie se pohybuje okolo jedné hodiny.

Co terapie Shia Tsu umí?

Terapie Shia Tsu je velmi uklidňující, skvěle se při ní uvolníme, je nebolestivá a velmi příjemná. Účinky Shia Tsu dobíhají ještě 5-7 dní, přičemž po tuto dobu ještě daný člověk pociťuje slabou únavu, bolest a to v různých částech těla. Tento proces pomáhá fyzicky se přizpůsobit obnovenému provedení energie. Pro každé konkrétní zdravotní omezení, je ideální, provozovat Shia Tsu 4-6 týdnů. Chceme-li Shia Tsu provozovat pouze preventivně, postačí 2-4 krát do roka.

Alternativní medicína

Pojem alternativní medicína slýcháme všude kolem nás, ale co to vůbec alternativní medicína je a co umí? A dokáže zcela nahradit tradiční medicínu? V první řadě je potřeba si říci, že alternativní medicína a produkty, které se při ní používají, nenahrazují medicínu tradiční. K provozování alternativní medicíny se využívají kupříkladu bylinné doplňky, meditace, chiropraxe či akupunktura. Využití alternativní medicíny je na každém z nás, avšak při výběru daného způsobu tohoto druhu medicíny je nutno dbát na opatrnost. Hlavní otázkou by pro nás mělo být, zda člověk, který alternativní medicínu provozuje, tomuto oboru dokonale rozumí. Je proto důležité mít o používaných produktech a službách dostatek informací. Mezi bezpečné techniky alternativní medicíny patří zejména masáže, jóga nebo akupunktura. Oproti tomu bylinné přípravky mohou být v nepovolaných rukou až nebezpečné v tom smyslu, že mohou negativně zasahovat do léčby tradiční léčby. Pokud tedy alternativní medicínu v podobě bylinných přípravků využíváme, měli bychom o tom informovat vždy ošetřujícího lékaře.

S jakými produkty alternativní medicína pracuje?

Alternativní medicína není pouze o cvičení, ale jsou při ní používány také různé doplňky stravy. Mezi nejčastěji využívané doplňky patří omega 3 mastné kyseliny, které jsou obsaženy především v rybím oleji, dále pak echinacea, glukosamin, probiotika, lněné semínko či bylinné doplňky. V neposlední řadě je nutno zmínit se o tom, že bychom především používání bylinných doplňků měli konzultovat s odborníkem. Je to právě odborník, který zná dokonale všechny byliny a také jejich účinky a dokáže nám přesně dle našich potřeb předepsat vhodnou bylinu a doporučí dostatečné dávkování.

S čím nám alternativní medicína pomůže?

Alternativní medicína je dokonalá při léčbě artrózy, stresu a úzkostí, muskuloskeletárních potíží. Skvělé výsledky slaví alternativní medicína při bolestech zad, šíje atd. Podle výzkumů, které byly provedeny, bylo prokázáno, že využívají alternativní medicínu především ženy, které pak tuto metodu dále aplikují na svých dětech. Obecně vzato se dnes stále více lidí a to bez ohledu na to, zda se jedná o muže či ženy stará o své tělo a organismus vůbec. Je to dáno tím, že se stále více lidí obrací na blahodárné účinky wellness, čímž dopřávají svému tělu dokonalý odpočinek a regeneraci. Z toho vyplývá, že provozují-li wellness a zdravý životní styl rodiče, ovlivňují tím také své potomky, kterým zdravý způsob života pomáhá vést plnohodnotný život. Co je plnohodnotným životem myšleno? Především to, že děti, žijící zdravě a mají dostatečný pohyb, bývají méně nemocné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10275 (magazin-zdravi.cz#10178)


Přidat komentář