EFT terapie a alternativní léčba - Plzeň

Pokud nás začne sužovat nějaká bolest (hlavy, zubů, břicha aj.), ale také problémy ve vztahu, stres v práci či v osobním životě, snížení sebevědomí, pak se často uchylujeme k lékům. Ovšem tyto pilulky nejsou všemocné.

Léky, které si můžeme volně zakoupit v lékárně, či léky, které nám předepíše ošetřující lékař, nás sice mohou zbavit bolesti a dalších potíží pro ten „daný moment a situaci“, ovšem jen těžko odstraní příčinu.

Kupříkladu taková** bolest hlavy** je celkem banálním a standardním problémem. A tak, pokud vždy, když Vás začne bolet hlava, automaticky sáhnete po prášku, časem po dvou prášcích naráz, tak si také můžete vypěstovat závislost na daném léku. A co víc, časem Vám již prášek zabrat nemusí. Co tedy uděláte? Zvýšíte jeho množství? Nebo ho budete kombinovat, doplňovat s jinými prášky? A přemýšleli jste nad tím, co tyto prášky, kromě toho, že Vás „na chvíli“ zbaví konkrétní bolesti, přinesou Vašemu tělu, jako celku? Mohlo by se stát, záleží však na množství a době, kdy léky berete, že si tzv. podkopete zdraví, snížíte imunitu atd.

Až Vás zase začne bolet hlava, nebo ještě lépe nečekejte na dobu, kdy se Vám zase ozve bolest, ale jednejte. Nechtěli byste zkusit jiný přístup? Slyšeli jste o EFT terapii a alternativním způsobu léčby?

EFT terapie

Představení EFT terapie

Nejprve si řekneme, co se vlastně ukrývá pod zkratkou** EFT**. EFT je Emotional freedom techniques, do češtiny pak přeloženo jako techniky emoční svobody. To Vám možná moc neřeklo o samotné metodě.

Metoda pracuje nejen s** tělesnou, ale také psychickou** stránkou člověka. Metoda díky rozličným technikám může zbavit jedince jeho nemocí, ale také bloků, které jsou příčinou vzniku nemocí. Ostatně, věděli jste, že drtivá většina nemocí, ne-li všechna onemocnění mají svůj základ, původ právě v psychice.

Zamysleme se, když nás začne sužovat bolest, co jí předcházelo? Byla to hádka, starosti, příliš mnoho vtíravých myšlenek? Rozhodně to nebylo nic pozitivně laděného. A tak, spojíme-li psychiku s negativními emocemi, pak na sebe nemoci nenechají dlouho čekat.

EFT terapie právě vychází z poznatků, že za vznikem veškerých nemocí, ale i dalších problémů, stojí emoce, a to negativní.

Nebolestivost při EFT terapii

Některá léčba bolí, či nám není příjemná. Jiná léčba nebolí, ale moc nám nepomůže od vyřešení problémů a nemoci. Ovšem** EFT terapie**, nejenže nebolí, ale navíc nám pomůže vyřešit a „rozloučit se“ s celou řadou nemocí a problémů, viz níže.

Při EFT metodě se nemusíte obávat žádných jehel, nebo dalších léků. Při EFT metodě stačí znalé a zkušené ruce profesionálního terapeuta.

EFT

Praktikování EFT terapie

Při EFT terapii dochází k využívání příslušných akupunkturních bodů na Vašem těle, a to hlavně na hlavě, rukou, hrudníku. Jemným poklepáváním na zmíněné akupunkturní body dojde k postupnému obnovení správnému proudění toku energie, a to v jednotlivých meridiánech v těle.

Ve kterých případech vyzkoušet EFT terapii

Tato metoda je velmi vyhledávaná a s úspěchem používána v případech, kdy nezabírá jiná léčba, a dokonce ani alternativní léčba. Metoda se používá také u těžkostí a nemocí, které se vrací a stále opakují.

U kterých konkrétních nemocí a potíží, je možné se obrátit na EFT metodu? Kupříkladu se jedná o častou únavu – nadváhu – stres – depresi – psychikou poruchu po nehodě, či jiném negativním zážitku – fobie – stud – nespavost – vyrovnání se s úmrtím blízké osoby – sníženou, až vyhasnutou motivaci – zablokování se před okolím aj.

EFT terapie a alternativní léčba – Plzeň

Zaujala Vás EFT terapie? Chtěli byste se o ní dozvědět více, třeba na odborném semináři? Anebo se potýkáte s některým výše uvedeným problémem, kterého se nemůžete zbavit, a rádi byste se s ním konečně „rozloučili“?

Výhoda EFT terapie

Jednou z výhod EFT terapie je to, že oproti práškům, lékům a jiným způsobům léčby, že se může pochlubit skutečně trvalým efektem. Jak by se Vám tedy líbilo, kdyby Vás přestala bolet, ona již zmiňovaná hlava? Pozor však, za bolestí hlavy může být ukryto více potíží. A tak je zapotřebí být trpělivými.

Jistě jste se také setkali s tím, když jste si zakoupili léky, nebo Vám je předepsal lékař, že se v určitých případech nesměly kombinovat s jiným léčivem. EFT terapie je jedinečná také v tom, že je možné ji libovolně doplňovat a kombinovat. A tak se můžete setkat s tím, že rozhodnete-li se pro EFT terapii, pak může být doplněna například reflexní terapií, Reiki, autopatií aj.

Známá/neznámá EFT terapie

Zeptáte-li se ve Vašem okolí Vašich známých, přátel, kolegů, zda jim něco říká EFT terapie, pak je zcela možné, že se Vám dostane záporné odpovědi. EFT terapie u nás není sice tolik známá, ovšem ten, kdo měl tu možnost se s ní seznámit, na ní nedá dopustit.

 Za vším se skrývají naše emoce...

Za vším se skrývají naše emoce

Emoce jsou součástí nás lidských bytostí. Bez projevování emocí, citů, bychom byli jen prázdnou schránkou, tzv. roboty. Každý emoční prožitek, ať už libý, nebo nelibý, je vyvolaný vnějšími podněty. Tyto podněty u nás vyvolají tzv. autonomní aktivaci, která se projeví například zvýšeným krevním tlakem, pocením, bušením srdce. A až po tomto prožitku následuje vyvolání emoční odezvy.

Emoce, kterými se projevujeme, se u nás vzaly na základě vrozeného podkladu. Zde hovoříme o emocích v užším slova smyslu. Pak zde však máme ještě city, ty nejsou vrozené, ale jsou výsledkem zkušeností, ať individuálních, nebo skupinových. City projevujeme vůči nám samotným, ale také vůči druhým lidem.

Každý z nás projevuje, ať už navenek, nebo uvnitř nás samotných, emoce. Emoce, to je radost, ale také smutek, hněv, strach, lítost, závist. A právě smutek, hněv, strach, lítost a závist jsou negativními emocemi. Pokud si zmiňované emoce v sobě budeme „hýčkat“ a „pěstovat“, pak dříve nebo později se promítnou nejen do našeho každodenního světa, v podobě našeho přístupu, myšlení, ale také v podobě snížení imunity, chátrání zdraví.

Sami si vezměte, kdy naposledy jste se usmáli, ať už vnitřně, nebo navenek. Kdy naposledy jste se „ze srdce“ zasmáli. A porovnejte to s momenty, dobou, kdy jste byli smutní, strachovali se o něco/někoho, něčeho/někoho litovali, záviděli, byli zlostní, nahněvaní apod. Dokonce to může zajít tak daleko, že si výše uvedené negativní emoce ani nebudete uvědomovat. Ovšem podvědomě se budete uvnitř sebe „užírat“ a trápit. A vše toto bude směřovat k jedinému jedné, ale i více nemocem. Svěříte-li se však do rukou zkušeného terapeuta, ten Vás bude moci zbavit nemocí, které jste si tak „pěkně“ vypěstovali a hýčkali.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10270 (magazin-zdravi.cz#10152)


Diskuze a zkušenosti

Eliška | 10.05.2016 20:14
Slíším o tom poprvé a ráda bych to vyzkoušela

Mila | 07.03.2017 20:35
Funguje to I na deti?


Přidat komentář