Atopický ekzém a jeho léčba

Atopický ekzém a reakce organizmu. Kojenci s atopickým ekzémem. Dieta při atopickém ekzému. Atopický ekzém a jeho příčiny. Atopický ekzém a jeho příznaky. Konkrétní příznaky atopického ekzému. Atopický ekzém a jeho léčba.

Atopický ekzém a jeho léčba

 • Léčebná dieta s vyloučením nevhodných potravin.
 • Používání čistě bavlněného prádla a oblečení, které se dotýká přímo kůže a jeho praní nedráždivým mýdlem a čisticími prostředky.
 • Úpravy bytového a domovního prostředí, zejména s cílem odstranění roztočů.
 • Potlačení akutního zánětu místním podáním kortikosteroidů.
 • Úleva svědění celkovým podáním antihistaminik.
 • Místní používání kortikosteroidů.

Detoxikace mladý ječmen

Atopický ekzém

je kožní projev přehnané reakce organizmu na dráždivý podnět. Alergeny, které vyvolávají tuto reakci jsou většinou potraviny. Alergii může způsobovat také voda, roztoči, prach a cokoli jiného vyjma potravin.

Atopický ekzém u kojenců a batolat

Při velmi silné přecitlivělosti na potraviny dítě reaguje i na alergen, který přešel do mateřského mléka. Tedy i při výlučném kojení se může u kojence objevit ekzém, související s potravinovou intolerancí.

Kojenci s atopickým ekzémem

V tomto případě je vhodné udržení kojení kojenců co nejdelší dobu. Je nutné, aby matka dodržovala dietu. Ze stravy matky je nutné vyloučit všechny případné alergeny

 • mléko
 • mléčné výrobky
 • sóju
 • vejce
 • dráždivá jídla
 • dráždivou zeleninu
 • ovoce

Dieta při atopickém ekzému

začíná pouze u rýže, vařené zeleniny. Po zlepšení atopického ekzému,což může trvat i měsíc můžete začít přidávat do své stravy pomalu s odstupem několika dní, spíše i týdne další potraviny. Vždy po zavedení další potraviny do svého jídelníčku čekejte, zda se u dítěte projeví zhoršení atopického ekzému. Pokud je atopický ekzém způsoben pouze potravinovou intolerancí, pravděpodobně časem najdete možný alergen. V opačném případě je možné, že atopický ekzém u Vašeho dítěte je zapříčiněn ostatními faktory, případně jejich kombinací.

Atopický ekzém a jeho příčiny

Důvodem je nedostatečná funkce mazových a potních žláz. Kvůli silnému svědění si děti postižená místa kůže rozškrábou, tím příznaky ještě zhorší.

Atopický ekzém a jeho příznaky

Příznaky atopického ekzému se mění s věkem. Většinou začíná ve věku 3 měsíců (často po skončení výživy mateřským mlékem).

Konkrétní příznaky atopického ekzému

Zarudnutí kůže a pupínky. Kůže může mokvat a tvoří se stroupky. Kožní projevy jsou nejprve na tvářích, čele, bradě, šíří se na krk a do vlasů. Mohou se rozšířit na celé tělo. Jsou spojeny se svěděním a celkově zvýšenou dráždivostí dítěte.

Atopický ekzém přináší dítěti a rodině velké problémy

Rodiče se trápí tím, jak dítě svěděním trpí. Postižení obličejové části dítěte je také nepříjemným faktorem. Proto úzce spolupracujte s lékaři a používejte pouze kvalitní dětskou kosmetiku. Cílem je dosáhnout kontroly nad kožními projevy ekzému a stav ustálit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id10267 (magazin-zdravi.cz#6840)


Diskuze a zkušenosti

Jarmila Lunáčková-Týniště nad O. | 14.04.2010 14:27
Rada-jak na ekzém Synovi je 7 let a už od tři měsíců věku trpí atopickým ekzémem.Prošel spoustou vyšetřením,odběry krve a nepříjemné testy na alergii.Celé noci nespal a trpěl že už to nebylo možné.Jako batole mel puchýře,které mu praskly až do masa.Ted v tomto věku se mu objevuje jen vyrážka a občas mu praská kuže na nohách a na rukách.Ale co to je proti tomu co si vytrpěl dřív.Zkoušeli jsme všechny možné masti a koupele na doporučeni lekaře.Všechno bylo zdlouhavé a bezvýsledné.Pak mi jeden můj znamý poradil mast,která učinkuje do druhého dne.Je v ní více kortikoidů,ale stačí místo namazat 2krát denně po dva dny a ekzém je pryč.Lékaři to moc nedoporučuji,ale proč trápit dítě 14 dní mastěma,které stejně nepomůžou....Chci to doporučit maminkám,které si nevědí rady a ještě nevyzkoušely velice účinnou mast,která má okamžitý učinek proti svědění a výborný hojivý výsledek. Nic jineho ted nepoužívam.Stačí slabě namazat,kůže maličko zčervená a do druhého dne je znát rozdil.Je to BELODERM-mast!!Dítě je za chvili klidné a spokojené.Doufám že to ostatním dětem pomůže stejně jako mému synovi.Jarmila.

pavla | 10.05.2010 13:24
atopický exém poradte mi něco na atopický exém přírodního bez kortokojidu.a ni konopné masti nejsou tak zázračné nemam s nimi dobré skušenosti.děkuji

iveta | 15.05.2010 20:21
ekzém dcera má ekzém používám bepanthen na promázání.

lenka | 09.06.2010 10:32
atopicky akzem mam atopicky ekzem od narozeni byla jsem u more a pomohlo po 2letech se mi to objevilo zas a ted si kuzi promazavam dermatop krem a nemam ani tuseni ze mam kozni nemoc.

petulka | 21.06.2010 16:30
bezva krém ahoj maminky mam 5ti měsíční dcerku která trpí atp ekzémem, můj pediatr to však nepoznal a řekli mi to až na kožním po měsíci a půl co jsem k němu každý týden chodila s tím že už má malá zase někde vyrážku, na kožním mi doporučili LOCOID LOPOCREME, jsou to slabé kortikoidy, krém nebarví a do druhého dne je to o 90% lepší, je ale smůla že je jen na předpis, ale fakt doporučuji...

Lucie | 28.07.2010 08:20
atopický ekzém Na ekzém používáme Leciderm od Alrermedu, je bez kortikoidů a dceři pomáhá.

Nada Melounova | 02.10.2010 22:06
atopický ekzém Dobrý den,moje dcerka,které budou ted 2 roky se narodila bez akzemu,ale po nějake dobe se u ní objevil ekzem.Vyzkoušela jsem plno mastí,jednou to bylo horší,pak zase lepší.Dnes dcerce podávám 100%přírodní bylinné přípravky a malá se o hodně zlepšila.Podávám jí to zatím 2měsíce,ale už za tu dobu se jí to zlepšilo.Budete-li někdo chtít poradit o co jde,tak se na mě obrattě,musíme si pomáhát,obzvlášt u těch malých dětí. Muj meil je:nadamelo@seznam.cz

kaiaa | 08.02.2011 15:07
neemový olej Zkoušeli jste už někdo neemový olej? mám s ním dobré zkušenosti u syna atopika. Dobrý je i ayurvédský neemový čaj. ale ten pro starší

MacaM | 13.03.2011 22:42
Naše dcerka již bez AE Dobrý večer,naše dcerka trpěla AE od 1.roku, rok jsme zkoušeli kde co, až jsme našli účinnou pomoc.Pouhé promazávání nepomůže na 100%, protože původ onemocnění je uvnitř těla, když se to z něj dostane pryč, tak se pokožka zhojí a je vyhráno. Ráda vám poradím a doporučím, co nám pomohlo. Je to již rok a dcera je naprosto zdravá. maca.lvz@seznam.cz

Janka | 02.03.2015 22:55
Re: Atopický ekzém a jeho léčba Nemyslím si,že je dobré řešit atopický exém pomocí kortikosteroidů. Sice pomůžou velice rychle, ale zato návrat exému je v mnohem větší míře.Pouze ho skryjí pod povrch pokožky. Taky to v dětství moje maminka takto řešila a dnes ve třiceti letech mám kůži jako důchodce.Myslím,že dieta a promazávání bohatě stačí. A hlavně dávat pozor na složky obsažené v potravinách. Má dcera má také exém a udržuji ji krásnou kůžičku bez fleků tímto způsobem. Když se ji to nemocí zhorší omezím i alergeny,které ji běžně nedělají velké obtíže a sám ustoupí. Hlavně si neříkat, že ta trošička alergenu ji neublíží.To není pravda. Alergeny se posčítají a už je zaděláno na malér.


Přidat komentář